19 października 2018

CANPACK Okocimski vs Lubań Maniowy

Przed nami 12 kolejka IV ligi gr. wschodniej, w której zespół CANPACK Okocimski Brzesko zmierzy się z Lubaniem Maniowy. Początek zawodów wyznaczono w sobotę 20 października o godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Brzesku. Głównym arbitrem został natomiast Radosław Wilk z KS Kraków . Przypominamy również, że na sobotnie spotkanie będzie można wejść za darmo, do czego zachęcamy wszystkich kibiców naszego klubu.

Obecna sytuacja w ligowej tabeli naszego najbliższego rywala jest mocno zbliżona do sytuacji w jakiej znajdują się „Piwosze”. Mimo, że oba zespoły dzieli między sobą kilka miejsc to różnica punktowa wynosi raptem jedno „oczko”. Obecnie zespół Lubania znajduje się na 11 miejscu mając na koncie 13 punktów (3, zwycięstwa, 4 remisy, 5 porażek). W ostatniej kolejce zespół trenera Grzegorza Hajnosa pewnie i wysoko ograł gości z Białki Tatrzańskiej zwyciężając aż 5:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Dominik Gorlicki oraz dwukrotnie Matusz Firek i Jakub Kasperczyk, który jednocześnie jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu, mając w swoim dorobku sześć trafień.

Jednocześnie wspominany zawodnik nie będzie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu z powodu nadmiaru żółtych kartoników (czwarta żółta kartka w meczu z Watrą Białka Tatrzańska).

Oprócz zmagań ligowych zespół rywalizuje również w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie w IV rundzie pokonał Jordan Jordanów 2:0. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Kacper Jurek oraz Jakub Kasperczyk.

Ostatnie spotkania Lubań Maniowy:
Lubań Maniowy – Watra Białka Tatrzańska 5:0
Poprad Muszyna – Lubań Maniowy 2:1
Lubań Maniowy – Orkan Szczyrzyc 1:1

Przed zespołem trenera Rafała Polichta kolejny ważny mecz w walce o trzy punkty. „Piwosze” chcąc wydostać się z dolnej części tabeli będą musieli w sobotę zgarnąć komplet punktów.  Dobrą wiadomością jest z kolei powrót do treningów Dawida Lizak, jednak jego występ w meczu z Lubaniem stoi pod znakiem  zapytania. Obecnie CANPACK Okocimski zajmuje 14 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 12 punktów.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Limanovia Limanowa 1:2
Watra Białka Tatrzańska – CANPACK Okocimski Brzesko 1:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Poprad Muszyna 1:0

12 kolejka:

Limanovia Limanowa Sandecja II Nowy Sącz 20 października, 15:00
GKS Drwinia Unia Tarnów 21 października, 15:00
LKS Szaflary Glinik Gorlice 20 października, 15:00
Dunajec Zakliczyn Tarnovia Tarnów 21 października, 15:00
Orkan Szczyrzyc Olimpia Pisarzowa 20 października, 15:00
Poprad Muszyna Bocheński KS 20 października, 14:30
Watra Białka Tatrzańska Barciczanka Barcice 20 października, 15:00
CANPACK Okocimski KS Brzesko Lubań Maniowy 20 października, 15:00
Komentarze