12 października 2018

Lider ponownie w Brzesku

Już zaledwie 5 kolejek zostało do zakończenie rundy jesiennej IV ligi gr. wschodniej. W tym czasie zespół stawi czoła drużynie, która od niedawno zasiada na fotelu lidera. Mowa tu o Limanovii Limanowa, z którą CANPACK Okocimski zmierzy się w najbliższą sobotę 13 października o godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Brzesku. Rozjemcą sobotnich zawodów będzie natomiast arbiter z KS Wadowice Szymon Putek.

Zespół Limanovii Limanowa w obecnych rozgrywkach zainkasował na swoim koncie 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis oraz porażka) co pozwoliło mu na zajęcie pozycji lidera w rozgrywkach IV ligi gr. wschodniej. W ostatniej kolejce podopieczni Andrzeja Paszkiewicza w meczu na szczycie pokonali spadkowicza z III ligi Unię Tarnów 3:2. Zwycięstwo okazała się na tyle szczęśliwe gdyż już w 4 minucie zespół z Limanowej przegrywał 0:1, a komplet punktów zapewnił sobie dopiero w 90 minucie meczu po bramce Rafała Gadziny.
Warto zaznaczyć, że zespół Limanovii jest jedyną ekipą w IV lidze, która zdobyła komplet punktów przed własną publicznością. Ponadto drużyna ma również najlepszy bilans bramkowy, który wynosi 24:8. Wpływa na ten wynik ma z pewnością Mateusz Lampart, który ma na swoim koncie 8 goli co czyni go najskuteczniejszym strzelcem zespołu.

Po raz ostatni oba zespołu spotkały się jeszcze za czasów gry w II lidze w sezonie 2014/2015. Wtedy z ligą pożegnał się zespół Limanovii, który zajął ostatnie miejsce w lidze. „Piwosze” natomiast uplasowali się na miejscu 14 mając na koncie 39 punktów. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 0:0, natomiast w rundzie rewanżowej lepsi okazali się zawodnicy z Brzeska wygrywając 2:0. Bramki wówczas zdobyli Arkadiusz Garzeł oraz Wojciech Wojcieszyński.

Ostatnie spotkania Limanovii Limanowa:
Limanovia Limanowa – Unia Tarnów 3:2
Watra Białka Tatrzańska – Limanovia Limanowa 0:3
Limanovia Limanowa – Glinik Gorlice 5:0

Przed CANPACK Okocimski kolejne ważne starcie o ligowe punkty. Po ubiegłotygodniowej porażce z Watrą Białka Tatrzańska 0:1 „Piwosze” ponownie w rundzie będą musieli stawić czoła liderowi IV ligi gr. wschodniej. Dwie kolejki wcześniej podopieczni trenera Rafał Polichta odprawili z kwitkiem liderującego wówczas Poprad Muszyna 1:0, co z pewnością było sporą niespodzianką. W odniesieniu pozytywnego wyniku pomóc ma Przemysław Bury, który po przymusowej pauzie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek wraca do kadry „biało-zielonych”.

Patrząc na statystyki naszego najbliższego rywala, można zauważyć że w meczach wyjazdowych zespołowi z Limanowi wiedzie się zupełni inaczej niż w spotkaniach na własnym terenie. Do tej pory drużyna zdobyła 7 punktów strzelając 7 goli tracąc przy tym 3 bramki.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Watra Białka Tatrzańska – CANPACK Okocimski Brzesko 1:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Poprad Muszyna 1:0
Orkan Szcyrzyc – CANPACK Okocimski Brzesko – 5:2

11 kolejka:

Okocimski KS Brzesko Limanovia Limanowa 13 października, 15:00
Lubań Maniowy Watra Białka Tatrzańska 14 października, 15:00
Barciczanka Barcice Poprad Muszyna 13 października, 15:00
Bocheński KS 2-4 Orkan Szczyrzyc 5 września, 17:00
Olimpia Pisarzowa Dunajec Zakliczyn 14 października, 15:00
Glinik Gorlice GKS Drwinia 13 października, 15:00
Unia Tarnów Sandecja II Nowy Sącz 13 października, 15:00
LKS Szaflary Tarnovia Tarnów 12 października, 16:30
Komentarze