14 września 2018

Starcie beniaminków

O trzecie zwycięstwo z rzędu powalczą zawodnicy CANPACK Okocimski, którzy już w najbliższą niedzielę 16 września podejmą na własnym obiekcie zespół Dunajca Zakliczyn. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem niedzielnych zawodów będzie Ewa Walczyńska z Gorlic.

Dunajec Zakliczyn podobnie jak CANPACK Okocimski Brzesko występuję na boiskach czwartoligowych w roli beniaminka. Awans na ten szczebel rozgrywkowych ekipa trenera Mariusza Lasoty zapewniła sobie zwyciężając ligę okręgową, którą zakończyli z 71 punktami na koncie (23 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek). W obecnym sezonie zespół zdołał uzbierać 6 punktów (2 zwycięstwa, 0 remisów, 4 porażki) co pozwala mu na zajęcie 11 miejsca w ligowej tabeli. Do niedzielnego spotkania zespół z Zakliczyna przystąpi podbudowany ostatnia wygraną z Watra Białka Tatrzańska 3:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Daniel Wzorek, Kamil Wójcik oraz Adrian Wójcik, który jednocześnie jest najlepszym strzelcem zespołu mający na swoim koncie 4 trafienia.

Obie ekipy ostatni raz na boiskach ligowych spotkały się w sezonie 2016/2017. W pierwszym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Brzeska, którzy nie dali szans rywalowi zwyciężając aż 5:0. W spotkaniu rewanżowym górą ponownie byli „Piwosze” którzy po zaciętej walce wygrali 4:3. Zespoły ponownie spotkały się w okresie przygotowawczym do startu IV ligi rozgrywając spotkanie kontrolne, w którym zdecydowanie lepiej zaprezentowali się zawodnicy Dunajca zwyciężając 4:1. Jedyną bramkę dla CANPACK Okocimski zdobył wówczas z rzutu karnego Sergiusz Kostecki.

Ostatnie spotkania Dunajca Zakliczyn:
Dunajec Zakliczy – Watra Białka Tatrzańska 3:1
Poprad Muszyna – Dunajec Zakliczyn 3:1
Orkan Szczyrzyc – Dunajec Zakliczyn 4:2

Niedzielne spotkanie będzie okazją do zdobycia trzeciego zwycięstwa z rzędu przez zespół trenera Rafała Polichta. W ostatniej kolejce „Piwosze” mimo iż przegrywali z LKS Szaflary 0:1 potrafili odwrócić losy spotkania zwyciężając ostatecznie 3:1. Autorami bramek w tym spotkaniu byli: Przemysław Bury, Mateusz Wawryka oraz Dawid Lizak. Dzięki zwycięstwu „biało-zielony” mają na swoim koncie 9 punktów co pozwala im zająć 9 miejsce w tabeli. W niedzielnym spotkaniu nadal nie zobaczymy Łukasza Kuliga, który boryka się z kontuzją jakiej doznał w meczu z Sandecją II Nowy Sącz. W dalszym ciągu uważać musi Daniel Policht, który ma na swoim koncie 3 żółte kartki.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
LKS Szaflary – CANPACK Okocimski Brzesko 1:3
CANPACK Okocimski Brzesko – GKS Drwinia 3:1
Sandecja II Nowy Sącz – CANPACK Okocimski Brzesko 3:1

7. kolejka:

Poprad Muszyna Limanovia Limanowa 15 września, 11:00
Watra Białka Tatrzańska Orkan Szczyrzyc 15 września, 17:00
CANPACKOkocimski KS Brzesko Dunajec Zakliczyn 16 września, 17:00
Lubań Maniowy LKS Szaflary 16 września, 16:00
Barciczanka Barcice GKS Drwinia 15 września, 16:00
Bocheński KS Sandecja II Nowy Sącz 15 września, 15:30
Olimpia Pisarzowa Unia Tarnów 16 września, 16:00
Tarnovia Tarnów Glinik Gorlice 15 września, 17:00
Komentarze