18 sierpnia 2018

CANPACK Okocimski przegrywa z Unią Tarnów

W swoim pierwszym meczu przed własną publicznością w IV lidze zespół CANPACK Okocimski Brzesko uległ spadkowiczowi z III ligi Unii Tarnów 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 71 minucie meczu Mateusz Nowak. Mimo porażki podopieczni trenera Rafała Polichta mieli swoje okazje do wyrównania wyniku, jednak tym razem zawiodła skuteczność naszych zawodników.

Bramki
Mateusz Nowak 71.

Żóte kartki
Mateusz Wawryka, Daniel Policht - Szymon Adamski.

Czerwone kartki
Sędzia

Widzowie
450.

Okocimski KS:
Nikodem Śnieg - Mateusz Wawryka, Daniel Policht, Łukasz Kulig, Andrzej Ryglowski - Michał Grzesicki, Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki 75' Winicjusz Wanicki), Maciej Pawlik, Przemysław Bury (75' Dawid Lizak) - Tomasz Gałka.

Skład rywali:
Łukasz Lisek, Paweł Węgrzyn, Marcel Tyl, Artur Biały (90' Oskar Oszust), Patryk Orlik 67' Mateusz Nowak), Łukasz Popiela, Kamil Tyrka, Robert Witek, Kacper Nytko (83' Damian Bachara), Szymon Adamski (59' Wardzała Dominik), Jacek Malisz.

Pierwszą sytuacje podbramkową wypracowali sobie zawodnicy tarnowskiej Unii, którzy już w 7 minucie próbowali zagrozić bramce Nikodema Śniega. Chwilę później swoją sytuacje miał Artur Biały, który posłał mocny strzał na bramkę „Piwoszy”, jednak i ta sytuacja nie przyniosła zdobyczy bramkowej. W 15 minucie po dośrodkowaniu Sergiusz Kostecki  z rzutu wolnego okazje miał Mateusz Wawryka jednak jego strzał bramkarz zdołał wybić na rzut rożny. Siedem minut później na strzał zdecydował się Michał Grzesicki, który po indywidualnej akcji oddał strzał tuż obok bramki Unii Tarnów. Pierwsza bramka padła w 29 minucie, a jego autorem był Szymon Adamski, jednak w tym przypadku sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. W 36 minucie groźnie dośrodkowywanie w stronę Łukasza Popieli przeciął bramkarz CANPACK Okocimski. W końcówce pierwszej połowy więcej sytuacji miały „Jaskółki”, jednak ani Szymon Adamski ani Kacper Nytko nie potrafili pokonać Nikodema Śniega.

Na początku drugiej połowie ponownie swoich sił próbował Artur Biały, jednak ponownie jego próba zakończyła się niepowodzeniem. W 61 minucie sfaulowany przed polem karnym został Przemysław Bury. Na wykonie stałego fragmentu gry zdecydował się Mateusz Wawryka, który oddał strzał nad poprzeczką bramki. Dwie minuty później na strzelał Przemysław Bury, jednak jego strzał nie był wstanie zaskoczyć Łukasza Liska. Pierwszego gola w meczu kibice zobaczyli w 71 minucie, a jego autorem była Mateusz Nowak, który wykorzystał błąd obrońców i strzałem z okolicy 13 metra pokonał bramkarza „Piwoszy”. Chwile później wynik spotkania mógł podwyższyć Artur Biały jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Nikodem Śnieg. Mimo niekorzystnego wyniku losy spotkania próbował odwrócić Mateusz Wawryka, jednak strzał obrońcy z rzutu wolnego pośredniego przeleciał wysoko nad bramką Unii. W samej końcówce swoją okazję miał wprowadzony drugiej części gry Dawid Lizak, który otrzymał podanie od Tomasza Gałki, niestety i tym razem zawodnik CANPACK Okocimski nie potrafił znaleźć drogi do bramki.