14 sierpnia 2018

Do Gorlic po pierwsze punkty

Krótka przerwa czeka zespół CANPACK Okocimski Brzesko po spotkaniu z Tarnovią Tarnów, gdyż już w najbliższą środę 15 sierpnia czeka ich wyjazd do Gorlic by w ramach 2 kolejki zmierzyć się z miejscowym Glinikiem. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 11 na stadionie przy ul. Sienkiewicza 15 w Gorlicach. Głównym arbitrem środowego spotkania zostanie Paweł Gądek z Tarnowa.

Najważniejszą zmianą w zespole Glinika Gorlice przed startem rozgrywek była zmiana dotychczasowego trenera Grzegorza Hajnosa, którego zastąpił szkoleniowiec Daniel Dawiec. Zespół pod jego opieką rozpoczął sezon ligowy od porażki 0:1 z Wartą Białka Tatrzańska. Wcześniej jednak ekipa „biało-niebieskich” rozgrywała spotkanie Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice, w którym podejmowała drużynę Podhala Biecz. Spotkanie to zakończyło się pewną wygraną Gorliczan, którzy wygrali 4:2. Autorami bramek zostali Kacper Kukla oraz Konrad Grel, którzy zodbyli po dwa trafienia.

Jesli chodzi o historię obu zespołów to po raz ostatni ekipy te spotkały się również na szczeblu czwartoligowym w sezonie 2005/2006. W obu spotkaniach lepszy okazał się Glinik Gorlice, który w pierwszym meczy zwyciężył 2:1 (Paweł Pachota strzelcem bramki dla OKS), natomiast w drugim 1:0. Warto przypomnieć, że właśnie w tym sezonie drużyna z Brzeska wywalczyła awans do III ligi pokonując w spotkaniach barażowych Puszczę Niepołomice. Natomiast zespół z Gorlic uplasował się na drugim miejscu mając na swoim koncie 68 punktów.

Zawodnicy trenera Rafała Polichta po ostatniej porażce z Tarnovią Tarnów mogą być mocno niezadowoleni, nie tylko z wyniku ale również z braku skuteczności, która zdecydował o porażce w pierwszym meczu IV ligi. O tym, że drużyna potrafi zdobywać bramki wiemy doskonale i miejmy nadzieję, że udowodnią to już w najbliższą środę zdobywając przy tym komplet punktów.

2 kolejka:

Limanovia Limanowa Bocheński KS 15 sierpnia, 18:00
Olimpia Pisarzowa Barciczanka Barcice 15 sierpnia, 17:00
Tarnovia Tarnów Lubań Maniowy 15 sierpnia, 16:00
Glinik Gorlice CANPACK Okocimski KS Brzesko 15 sierpnia, 11:00
Unia Tarnów Watra Białka Tatrzańska 15 sierpnia, 18:00
Sandecja II Nowy Sącz Poprad Muszyna 15 sierpnia, 17:00
GKS Drwinia Orkan Szczyrzyc 15 sierpnia, 17:00
LKS Szaflary Dunajec Zakliczyn 14 sierpnia, 18:00
Komentarze