28 maja 2018

W środę świętowanie awansu!

W najbliższą środę 30 maja CANPACK Okocimski rozegra zaległe spotkanie 14. kolejki ligi okręgowej, w której podejmie zespół wicelidera z Rylowej. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 17:30 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Zespół Rylovii Rylowa to obecnie wicelider ligi okręgowej, w której po 22. kolejkach uzbierał na swoim koncie 50 punktów (15 zwycięstw, 5 remisów oraz 2 porażki). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Piotra Stawarza nieoczekiwanie zremisowali z Pagenem Gnojnik 1:1. Wynik ten całkowicie przekreślił szanse na wywalczenie awansu drużyny do IV ligi, z którego cieszyć może się już tylko zespół CANPACK Okocimski.

Mimo to zespół bardzo dobrze radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach i ma dużą szans by powtórzyć wynik z ostatniego sezonu, w którym zajął drugie miejsce. Rylovia jest również drugim zespołem pod względem zdobytych bramek, których ma aż 57. Duży wkład w ten rezultat ma Dawid Smęda, autor 15 goli. Niewiele gorszy jest natomiast Albert Skrzyński, który do tej pory zdobył 12 bramek.

Ostatnie spotkania Rylovii Rylowa:
Pagen Gnojnik – Rylovia Rylowa 1:1
Novi/Rzezawianka Rzezawa – Rylovia Rylowa 2:4
Rylovia Rylowa – Sokół Borzęcin 2:1

Podopieczni trenera Rafała Polichta już w ostatniej kolejce mogli cieszyć się z wywalczeniu awansu do IV ligi. Stało się tak dzięki otrzymaniu walkoweru w meczu z Tarnavią Tarnawa oraz zgubieniu punktów przez Rylovię Rylowa, która remisowała 1:1 z Pagenem Gnojnik.

„Piwosze” wracają do IV ligi po 12 latach nieobecności. Ostatnio w tej klasie rozgrywkowej występowali w sezonie 2005/2006, z której udało się im awansować do III ligi.

Środowe spotkanie będzie za razem ostatnim meczem w lidze okręgowej jaki zostanie rozegrany przed własną publicznością. Pozostałe trzy spotkania „biało-zieloni” rozegrają na boiskach rywali walcząc o miano drużyny niepokonanej.

Zapraszamy zatem wszystkich kibiców na środowe spotkanie, by razem z zawodnikami, trenerem oraz władzami klubu świętować upragniony awans do IV ligi.

Komentarze