25 maja 2018

Po kolejne trzy punkty

W najbliższą sobotę 26 maja rozegrane zostanie spotkanie 23 kolejki ligi okręgowej, w której zmierzą się zespoły CANPACK Okocimski oraz Tarnavii Tarnawa. Początek spotkania wyznaczono na godz. 17:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Sobotnie zawody poprowadzi trójka sędziowska z Bochnia. Głównym arbitrem został Maciej Jeziorek, natomiast na liniach pomagać będą mu Tomasz Orzeł oraz Janusz Zwieńczak.

Zespół z Tarnawy obecnie znajduje się na 13 miejscu w tabeli mając na swoim koncie raptem 15 punktów (4 zwycięstwa, 3 remisy, 14 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Ziółkowskiego ulegli na własnym terenie zespołowi z Bucza aż 6:3. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Ryszard Banat, który do tej pory zdobył dla swojej drużyny 8 bramek. Miano najlepszego strzelca zespołu należy jednak do Sławomira Kąckiego, który ma na swoim koncie 11 goli.

Zawodnicy Tarnavii nie mogą pochwalić się dobrą grą w defensywie. Do tej pory zespół stracił aż 72 bramki co jest najgorszym wynikiem w całej lidze. Mimo to drużyna całkiem dobrze radzi sobie w akcjach ofensywnych, w których zdołała zdobyć 39 goli.

Ostatnie spotkania Tarnavii Tarnawa:
Tarnavia Tarnawa – Olimpia Bucze 3:6
Orzeł Dębno – Tarnavia Tarnawa 4:1
Tarnavia Tarnawa – Olimpia Kąty 3:1

Zespół CANPACK Okocimski po ostatniej wygranej z Jadowniczanką Jadowniki 2:1 nadal pozostaje drużyną niepokonaną. Do tej pory podopieczni trenera Rafała Polichta zwyciężyli w 20 spotkaniach z rzędu. Bardzo dobrze radzą sobie również w rozgrywkach Pucharu Polski, w których doszli do finału okręgu tarnowskiego, w którym zmierzą się z IV-ligową GKS Drwinią.

Bardzo dobrą informacją dla kibiców jest powrót do kadry meczowej dwójki obrońców Macieja Pawlika oraz Michała Kuliga, którzy ostatnio pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Daniela Polichta, który narzeka na drobny uraz mięśniowy.

W zeszłej rundzie w meczu obu zespołów padł wynik 5:4 dla CANPACK Okocimski, a strzelcami bramek zostali wówczas Sergiusz Kostecki, Tomasz Grzyb, Dawid Lizak oraz dwukrotnie Tomasz Gałka.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Jadowniczanka Jadowniki 2:1
Radłovia Radłów – CANPACK Okocimski Brzesko 1:3
Naprzód Sobolów – CANPACK Okocimski Brzesko 1:4

23. kolejka:
26 maj godz. 17:00 Radłovia Radłów – Novi/Rzezawianka Rzezawa
26 maj godz. 17:00 CANPACK Okocimski Brzesko – Tarnavia Tarnawa
26 maj godz. 18:00 Olimpia Bucze – Strażak Mokrzyska
26 maj godz. 14:00 Pagen Gnojnik – Rylovia Rylowa

27 maj godz. 18:00 Naprzód Sobolów – Jadowniczanka Jadowniki
27 maj godz. 18:00 Orzeł Dębno – Sokół Maszkienice
27 maj godz. 17:00 Olimpia Kąty – Sokół Borzecin

Komentarze