20 kwietnia 2018

Po 16 zwycięstwo z rzędu

Po środowej wygranej w Pucharze Polski z Arkadią Olszyny zespół CANPACK Okocimski wraca na ligowe boiska, gdzie w ramach XVII kolejki podejmie na własnym stadionie Olimpię Bucze. Spotkanie to zaplanowano w sobotę o godzinie 17:00 w Brzesku.

Zespół Olimpii Bucze to ekipa, która przez większość sezonu plasuje się w dolnej części ligowej tabeli. Do tej pory drużyna trenera Marka Handzlika uzbierała na swoim koncie 16 punktów co pozwala im na zajęcie 10 miejsca w tabeli (4 zwycięstwa, 4 remisy, 8 porażek). W ostatniej kolejce „Olimpijczycy” zremisowali z beniaminkiem z Rzezawy wynikiem 2:2. Zespół z Bucza mimo iż grał w osłabieniu jednego zawodnika potrafił się zmobilizować i w samej końcówce spotkania strzelić bramkę dającą cenny punkt.

Mimo swojej pozycji w tabeli zespół Olimpii posiada w swoich szeregach zawodników, którzy regularnie trafiają do bramki rywali. Mikołaj Machalski oraz grający trener Marek Handzlik to zawodnicy, którzy są najlepszymi strzelcami drużyny mając na swoim koncie kolejno 8 i 6 strzelonych bramek. 

W sobotnim starciu na pewno nie zagra Marian Wawryka, który musi pauzować za czerwoną kartkę, którą obejrzał w ostatnim meczu z Rzezawianką Rzezawa.

Ostatnie spotkania Olimpii Bucze:

Olimpia Bucze – Novi/Rzezawianka Rzezawa 2:2
Olimpia Bucze – Orzeł Dębno 1:0
Olimpia Katy – Olimpia Bucze 6:1

Faworytem sobotnich derbów powiatu brzeskiego jest bezapelacyjnie zespół trenera Rafała Polichta, który jako jedyny w lidze nie poniósł goryczy porażki odnosząc tym samym 15 zwycięstw z rzędu. W ostatniej kolejce „Piwosze” nie dali szans ekipie z Dębna wygrywając 3:0. 

Poza zmaganiami ligowymi CANPACK Okocimski całkiem dobrze radzi sobie w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie wnajblizszą środę zmierzą się w okręgowym finale z Jadownicznaką Jadowniki.

W meczu obu zespołów w poprzedniej rundzie lepsi okazali się zawodnicy z Brzeska, którzy w meczu wyjazdowym pokonali Olimpię 2:0. Do bramki trafiali wówczas Tomasz Gałka oraz Daniel Policht.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:

Arkadia Olszyny – CANPACK Okocimski Brzesko 2:1
Orzeł Dębno – CANPACK Okocimski 0:3
CANPACK Okocimski Brzesko – Olimpia Kąty 3:1

XVII kolejka:

21 kwiecień godz. 17:00 Pagen Gnojnik – Jadowniczanka Jadowniki
21 kwiecień godz. 17:00 Novi/Rzezawianka Rzezawa – Sokół Maszkienice
21 kwiecień godz. 17:00 Strażak Mokrzyska – Sokół Borzęcin
21 kwiecień godz. 17:00 Tarnavia Tarnawa – Rylovia Rylowa
21 kwiecień godz. 17:00 Radłovia Radłów – Olimpia Kąty
21 kwiecień godz. 17:00 CANPACK Okocimski Brzesko – Olimpia Bucze

22 kwiecień godz. 17:00 Naprzód Sobolów – Orzeł Dębno

Komentarze