5 kwietnia 2018

W sobotę z Olimpią Kąty

Inauguracja rundy wiosennej przed własną publicznością czeka zespół CANPACK Okocimski, który w ramach 16. kolejki podejmie drużynę Olimpii Kąty. Spotkanie rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 10:30 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną zawodnicy Olimpii Kąty, którzy w meczu inauguracyjnym pokonali swoją imienniczkę z Bucza aż 6:1. Bardzo dobrą skutecznością strzelecką w tym meczu popisał się Jakub Ogar, strzelając aż trzy gole. Do bramki trafiali również Jakub Nowak, Damian Cebula oraz Mateusz Bieniek. Zespół trenera Stanisława Filasa obecnie zajmuję wysoką czwartą lokatę w tabeli mając na swoim koncie 26 punktów (8 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki).

Warto zaznaczyć, że drużyna z Kąt znacznie lepiej radzi sobie w meczach wyjazdowych, w których przegrała zaledwie jedno spotkanie, zdobywając przy tym 13 punktów. Olimpia preferuje również bardziej ofensywny styl gry, gdyż jest trzecią ekipą w lidze pod względem strzelonych bramek, a ma ich na swoim koncie 37. Lepszymi zespołami pod tym względem są tylko Strażak Mokrzyska z 39 trafieniami oraz CANPACK Okocimski z 43 bramkami.

Olimpijczycy rywalizują również w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie w spotkaniu III rundy pokonali po rzutach karnych zespół Pagenu Gnojnik.
W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów zanotowano wynik 2:0 dla CANPACK Okocimski Brzesko. Do bramki trafiali wtedy Tomasz Grzyb oraz Dawid Lizak.

Zespół trenera Rafała Polichta w sobotę będzie miał okazje po raz pierwszy w rundzie rewanżowej pokazać się swojej publiczności. Wcześniej „Piwosze” rywalizowali na boiskach przeciwnika zwyciężając najpierw w Pucharze Polski z Koroną Niedzieliska 4:2 oraz w meczu ligowym z Pagenem Gnojnik 3:0.

XVI. kolejka:
7 kwiecień godz. 10:30 CANPACK Okocimski Brzesko – Olimpia Kąty
7 kwiecień godz. 11:00 Olimpia Bucze – Orzeł Dębno
7 kwiecień godz. 16:00 Radłovia Radłów – Rylovia Rylowa
7 kwiecień godz. 16:00 Rzezawianka Rzezawa – Strażak Mokrzyska
7 kwiecień godz. 16:00 Sokół Borzecin – Jadowniczanka Jadowniki
7 kwiecień godz. 16:00 Tarnavia Tarnawa – Sokół Maszkienice

8 kwiecień godz. 16:00 Naprzód Sobolów – Pagen Gnojnik

Komentarze