11 marca 2018

Ostatni sparing na remis

W swoim ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy rewanżowej zespół CANPACK Okocimski Brzesko zremisował z IV-ligowym BKS Bochnia 2:2. Bramki dla podopiecznych Janusza Piątka zdobyli Grzegorz Marszalik oraz Arkadiusz Budzyn. Natomiast autorami bramek dla zespołu z Brzeska zostali Tomasz Gałka oraz Sergiusz Kostecki.

Niedzielna potyczka była zdecydowanie pod dyktando zawodników z Bochni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce oraz częściej zagrażali bramce „Piwoszy”. Efektem tego była pierwsza bramka strzelona przez Grzegorza Marszalika, który nie dał szans obrony bramkarzowi z Brzeska. Odpowiedź „Piwoszy” była jeszcze przed przerwą, a autorem gola był Tomasz Gałka, który wykorzystał błąd w szeregach obronnych BKS’u doprowadzając tym samym do wyrównania.

W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli zawodnicy z „miasta soli”. Tym razem autorem bramki został Arkadiusz Budzyn, który strzałem w samo okienko nie dał szans obronie Karolowi Jurkiewiczowi. Zawodnicy CANPACK Okocimski swoja okazję wykorzystali w końcówce spotkania, gdy sfaulowany w polu karnym został Arkadiusz Goryczka, a pewnym egzekutorem „jedenastki” został Sergiusz Kostecki, który ustalił wynik meczu na 2:2.

Za tydzień próba generalna przed startem rundy wiosennej. „Piwosze” w meczu III rundy Pucharu Polski zmierzą się z A-klasową Koroną Niedzieliska.

Mecz sparingowy
CANPACK Okocimski Brzesko – BKS Bochnia 2:2 (0:1)
Bramki: Tomasz Gałka, Sergiusz Kostecki (k) – Grzegorz Marszalik, Arkadiusz Budzyn.

Okocimski KS: Zawodnik testowany – Maciej Pawlik, Mateusz Wawryka, Daniel Policht, Rufin Wójtowicz – Jakub Baran, Sergiusz Kostecki, Michał Zydroń, Arkadiusz Goryczka, Tomasz Grzyb – Tomasz Gałka grali również Karol Jurkiewicz, Tomasz Florek, Dawid Lizak.