27 lutego 2018

Podsumowanie turniejów CANPACK Okocimski

Zapraszamy na oficjalne podsumowanie I Edycji Turnieju Halowego Piłki Nożnej CANPACK Okocimski Brzesko. Przypomnijmy, że rozgrywki odbywały się od 13 stycznia i trwały aż do 4 lutego. W tym czasie do rywalizacji przystąpiło blisko 50 zespołów czyli około 400 młodych adeptów piłki nożnej. Umiejętności zawodników sprawdzane były w różnych kategoriach wiekowych począwszy do rocznika 2011, kończąc na roczniku 2006.

Sama idea stworzenia tego rodzaju turnieju powstała w lipcu, podczas rozmów o organizacji i rozwoju Naszej Akademii Piłkarskiej. Dzięki tym rozgrywkom mogliśmy pokazać, że w Brzesku istnieje i prężnie rozwija się klub CANPACK Okocimski, który postawił na profesjonalne szkolenie młodzieży. Chcieliśmy przede wszystkim aby grupy młodzieżowe grały na jak najwyższych poziomach w swoich kategoriach wiekowych. – mówi koordynator ds. młodzieży Radosław Jacek.

Dzięki grze w takich turniejach korzystają nie tylko trenerzy, którzy mogą zaobserwować organizację i pracę innych klubów, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy stają przed możliwością rywalizacji z innymi drużynami z Polski co z pewnością przekłada się na ich rozwój.

Warto zaznaczyć, że w zawodach CANPACK Okocimski Brzesko zaproszenia w pierwszej kolejności otrzymały zespoły oraz akademie z naszego regionu. Nasze turnieje miały być skierowane przede wszystkim dla dzieci z Brzeska oraz okolic. W dalszej kolejności zaproszenia wysłane zostały do drużyn z różnych województw. Cieszymy się, że pierwsza edycja turnieju CANPACK Okocimski przyciągnęła do naszego miasta uznane kluby z bogatą historią. Tak naprawdę to dzięki nim rozgrywki stały się jeszcze bardziej atrakcyjniejsze nie tylko dla samych zawodników, ale również dla kibiców.

Podczas rozgrywek, które trwały blisko miesiąc mogliśmy zaobserwować bardzo dobrą postawę naszych zawodników. Trenerzy mogli zobaczyć jak ich podopieczni wyglądają na tle zespołów z różnych regionów Polski. Rozgrywki pokazały również, które roczniki w naszej Akademii Piłkarskiej mogą rywalizować jak równy z równym z drużynami o naprawdę wysokich umiejętnościach piłkarskich. Mobilizacja trwała także pośród samych zawodników, którzy wykazywali się bardzo wielką wolą walki oraz ambicją pokazania się z jak najlepszej strony.

Organizacja zawodów była również idealnym miejscem do obserwowania młodych zawodników. W każdym zespole pokazywało się kilku fajnych chłopaków, którzy jak na swój wiek prezentowali duże umiejętności piłkarskie. Patrząc w kontekście naszej Akademii obserwowaliśmy zawodników, którzy mogliby wzmocnić szeregi drużyn grających w rozgrywkach ligowych. Nie ukrywamy, że kilku zawodników przyciągnęło naszą uwagę i w dalszym ciągu będziemy się im bacznie przyglądać – dodaje Radosław Jacek.

Podsumowując organizację Turnieju CANPACK Okocimski Brzesko można uznać za bardzo udaną. Była to nie tylko bardzo dobra promocja samego klubu, ale również miasta Brzesko. Rozgrywki pokazały, że potrzeba w Brzesku tego typu atrakcji. Najbardziej korzystają z tego sami zawodnicy, którzy tylko poprzez rywalizację mogą podnieś swoje umiejętności, które w przyszłości mogą przydać się nie tylko klubowi z Okocimskiej 34 lecz nawet Reprezentacji Polski, czego wszyscy mieszkańcy naszego miasta by sobie życzyli.

Głęboko wierzę, że kolejne edycje wpiszą się na stałe w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście, gdyż zainteresowanie było bardzo duże. Będziemy się starać by w następnych edycjach poziom i atrakcyjność turniejów była jeszcze lepsza. Celem organizacji turniejów była dobra zabawa, zagospodarowanie czasu dla dzieci jak również obserwacja i wytypowanie najzdolniejszych chłopców z Powiatu brzeskiego, którzy w niedalekiej przyszłości mogą zasilić szeregi Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko.
Śmiało mogę powiedzieć że zapisaliśmy w notesie nazwiska kilkunastu chłopców, u których będziemy obserwować rozwój piłkarski i których będziemy zachęcać do podnoszenia swoich umiejętności w naszej Akademii. -mówi dyrektor AP CANPACK Okocimski Marcin Jurkiewicz.

Z tego miejsca chciałbym podziękować firmie CANPACK oraz Gminie Brzesko za pomoc w organizacji turniejów. Podziękowania dla władz miasta z Panem Burmistrzem Grzegorzem Wawryką na czele oraz dla Pani Doroty Wojcik – dyrektor szkoły nr 3 za udostępnienie wspaniałej hali. Podziękowania należą się również firmie Football Masters za ufundowanie nagród dla najlepszego bramkarza oraz rodzicom i kibicom za wspaniały kulturalny doping – dodaje dyrektor AP CANPACK OKOCIMSKI Marcin Jurkiewicz.

Komentarze