18 grudnia 2017

Relacja z oficjalnego otwarcia Akademii Piłkarskiej

Pomimo, że Akademia Piłkarska działa już od dłuższego czasu to jej oficjalne otwarcie nastąpiło w minioną sobotę 16 grudnia 2017 roku. Uroczystość ta to nie tylko ważne wydarzenie dla samego klubu, ale również dla miasta Brzeska, dla którego AP CANPACK Okocimski będzie największą szkółką piłkarską szkolącą młodych adeptów piłki nożnej w regionie.

Uroczystość rozpoczęła się tuż po godzinie 10:00 od zaprezentowania wszystkich zespołów zrzeszonych w szeregach CANPACK Okocimski. Zebrani w hali sportowej goście oraz rodzice mogli zobaczyć jak duża ilość zawodników szkoli się pod szyldem Akademii. Obecnie znajduje się w niej aż 12 zespołów:

Bambini – grupa powstała pod koniec października bieżącego roku. Trenują w niej dzieci do czwartego roku życia. Ich opiekunem jest zawodnik drużyny seniorów Sergiusz Kostecki.

Skrzaty – grupa zawodników prowadzona przez trenera Konrada Kołodzieja. W kadrze zespołu znajdują się chłopcy w wieku od 5 do 6 lat, którzy rozgrywają swoje mecze w turniejach piłkarskich.

Żaki – opiekunami zespołu jest dwóch trenerów: Mateusz Wawryka oraz Michał Kulig. Grupa podzielona jest na dwa zespoły z rocznika 2009 oraz 2010. Żaki podobnie jak Skrzaty rozgrywają swoje mecze w turniejach piłkarskich.

Orliki – trenerem zespołu jest Rufin Wójtowicz, który przygotowuje zespół do rozgrywek ligowych. Wystartuje w nich od nowego sezonu.

Młodziki – jest to zdecydowanie najliczniejsza grupa w szeregach Akademii Piłkarskiej. Podzielona jest na trzy zespoły, które rywalizują w lidze małopolskiej, tarnowskiej oraz brzeskiej. Trenerami zespołów są Marek Małysa oraz Rufin Wójtowicz.

Trampkarze – grupa podzielona jest na dwa zespoły. Pierwszy z nich prowadzony jest przez Sławomira Rydza i rozgrywa swoje mecze w Małopolskiej Lidze Trampkarzy Młodszych, natomiast podopieczni Radosława Jacka uzyskali awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych.

Juniorzy – Kolejna grupa, która podzielona jest na dwa zespoły, a ich trenerem jest Tomasz Rogóż. Zespół juniorów młodszych zakończył rozgrywki na 1 miejscu awansując tym samym do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Natomiast starsi koledzy po rundzie jesiennej są liderem rozgrywek.

Seniorzy – najbardziej doświadczony zespół, który rozgrywa swoje spotkania w Lidze Okręgowej. Obecnie podopieczni Rafała Polichta zajmują pierwsze miejsce w lidze, nie przegrywając do tej pory żadnego spotkania.

Po prezentacji zespołów głos zabrał Marcin Jurkiewicz wiceprezes ds sportowych klubu CANPACK Okocimski, który przywitał wszystkich sponsorów, rodziców, zawodników, trenerów oraz przybyłych gości m.in. Burmistrza Miasta Grzegorza Wawrykę, Radnego Gminy Brzesko Leszka Klimka, Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku Mirosława Niecia, Sekretarza Gminy Brzesko Stanisława Sułka, Przewodniczącego Rady Powiatu Kazimierz Brzyk, przedstawiciel Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Piotra Rozwadowskiego, Radnego Powiatu Macieja Podobińskiego, Dyrektor PSP nr 3 Dorotę Wójcik oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Ojczyka.

-Spotkanie tak wielu osób w jednym miejscu świadczy, że Okocimski Klub Sportowy i Akademia Piłkarska to wielkie dzieło. Dzieło, które tworzymy wszyscy razem. To my „Tworzymy Historię Tego Klubu” i chciałbym przypomnieć, że w przyszłym roku historia ta będzie obchodzić 85-lecie. Jest to historia, którą tworzyli nasi poprzednicy, teraz tworzymy ją my i mam nadzieję że będą ją tworzyć następne pokolenia.

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko to Akademia Okocimskiego Klubu Sportowego, która posiada 12 grup młodzieżowych rywalizujących w rozgrywkach brzeskich, tarnowskich oraz małopolskich. Obecnie w Akademii znajduje się 250 dzieci oraz 12 wykwalifikowanych trenerów. Śmiało można powiedzieć, że to największa i najlepsza Akademia nie tylko w Gminie Brzesko ale również w Powiecie.

Jestem przekonany, że będziemy rozwijać to dzieło, że będziemy stawiać kolejne kroki w budowaniu struktur oraz podstaw do rozwoju naszej młodzieży. Wierzę, że Akademia wychowa w przyszłości zawodników, którzy będą rywalizować nie tylko w naszym klubie, gminie czy powiecie, ale również w reprezentacji naszego kraju. Mam nadzieję, że razem będziemy dążyć do tego celu.

Mam okazje często oglądać zajęcia naszej Akademii i widzę jak wielkie jest zaangażowanie trenerów, zawodników oraz rodziców, jakie towarzyszą im emocje, jak duża wykonana jest tu praca. Uważam, żeby osiągnąć sukces potrzebne jest mnóstwo pracy, ale żeby pracować musimy mieć z kim i gdzie dzielić tą pracę. Składam ogromne podziękowania dla Gminy Brzesko, Pana Burmistrza, Zarządu firmy CANPACK, Powiatu oraz pozostałych sponsorów i partnerów za zaufanie oraz pomoc i wsparcie naszych działań na rzecz realizacji marzeń setek dzieci, a w przeciągu lat pewnie i tysięcy – powiedział wiceprezes Marcin Jurkiewicz.

Następnie głos zabrał Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, który podziękował zarządowi Klubu za zaproszenie na sobotnią uroczystość. -Jest mi niezmiernie miło, że możemy się tutaj wszyscy spotkać. To już druga taka impreza. Cieszę się, że tak dużo dzieci, młodzieży oraz starszych chłopaków gra w piłkę w naszym mieście. To powinno się w Brzesku dziać – praca z dziećmi i z młodzieżą. Gratuluję tak znakomitych występów, awansów. To zdecydowanie duma naszego miasta. Tworzycie historię klubu, ale również tworzycie historię Brzeska. życzę Wam, aby kolejny rok był dla was równie szczęśliwy i pomyślny.

Ten rok będzie obfitował w różne wydarzenia. Oby te wydarzenia były pomyślne dla naszej reprezentacji, która będzie grała na mistrzostwach świata. Żeby zawodnicy Okocimskiego poszli w ich ślady i żeby kiedyś piłkarze z Brzeska rozgrywali mecze w drużynie Narodowej.

Serdecznie dziękuje również wszystkim opiekunom, trenerom, rodzicom oraz sponsorom, którzy są tu obecni. Bez waszego zaangażowania na pewno tych sukcesów by nie było – podsumował burmistrz Wawryka.

Głos zabrał również przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk. -Mam przyjemność reprezentować całą społeczność powiatową oraz zarząd radnych. Chciałbym podkreślić, że wśród nas jest silne lobby sportowe o czym świadczy baza sportowa szkół ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy widzę, tak poukładany system szkoleniowy. Jest to naprawdę profesjonalny system szkoleniowy oraz bardzo dobre prowadzenie, nie ma tutaj przypadkowości. Widać, że z tych zawodników, którzy tutaj są będą reprezentanci poważnych klubów, a być może nawet i reprezentacji Polski.

Bardzo dobrze ze jest tak duża grupa, która zachęca do uprawiania sportu, kultury fizycznej, być może te dyscypliny sportowe niektórym się zmienią ale ważne jest by tą aktywność fizyczna rozwijać.

Życzę również rodzicom by z rozwagą prowadzili swoje pociechy do osiągnięcia sukcesów, a sukces będzie wtedy gdy będzie praca. Życzę również wytrwałości trenerom oraz samych sukcesów w nowym roku – powiedział Kazimierz Brzyk.

Po oficjalnych przemówieniach przedstawiciele miasta oraz gminy wręczyli pamiątkowe puchary dla zespołów młodzików, trampkarzy starszych oraz juniorów młodszych, którzy awansowali do lig małopolskich. Pamiątki wręczone zostały również pozostałym zawodnikom oraz trenerom wszystkich zespołów CANPACK Okocimski.

Kolejnym etapem uroczystości była cześć sportowo-rekreacyjna, która rozpoczęła się od pokazu tanecznego zespołu Hop Dance Studio Tańca Marty Starowicz działającej przy Akademii Ruchu „LIBRA”. Następnie boisko hali sportowej podzielone zostały na trzy mniejsze place, na których odbywały się mini turniej oraz testy sprawnościowe zawodników AP CANPACK Okocimski.

Swoje miejsce mieli również Animatorzy, którzy w bardzo różny sposób urozmaicali zabawę najmłodszym uczestnikom sobotniej imprezy. Malowanie twarzy, przeciąganie liny czy wyścigi w workach to tylko cześć atrakcji która czekała na dzieci.

Emocji nie brakowało również podczas rozgrywanych turniejów. Jako pierwsi na boisku pojawiły się żaki, które zmierzyły się z zespołem mam. Mimo ze wynik był sprawą drugorzędną to emocji i walki na pewno nie brakowało. Później odbyły się mecze pokazowe orlików oraz młodzików. Kolejnym etapem zabaw było spotkanie trampkarzy z zespołem młodzików występujących w lidze małopolskiej. Mimo, że turniej rozgrywany był w formie zabawy to zawodnicy obu zespołów na poważnie wzieli sobie do serca te zmagania. Po zaciętym meczu lepsi okazali się młodzicy trenera Marka Małysy, którzy pokonali trampkarzy 4:3.

Na sam koniec sobotnich zmagań odbył się turniej seniorów. Udział w nim brało sześć zespołów: Trenerzy, CANPACK, Rodzice, Juniorzy Starsi, Oldboje oraz Seniorzy. Najlepszym zespołem okazali się być Oldboje, którzy dopiero po serii rzutów karnych zdołali pokonać zespół Seniorów.

Turniej Seniorów:

Trenerzy – CANPACK 3:0
Rodzice – Juniorzy Starsi 0:3
Oldboje – Trenerzy 1:1
Seniorzy – Rodzice 4:0
Oldboje – Canpack 6:1
Seniorzy – Juniorzy starsi 1:0

Mecz o 5 miejsce:

CANPACK – Rodzice 1:0

Mecz o 3 miejsce:

Trenerzy – Juniorzy starsi 2:0

Finał:

Oldboje – Seniorzy 1:0

Podczas sobotniej zabawy nie zabrakło również słodkich poczęstunków, które czekały dla wszystkich obecnych gości. Był również okazjonalny tort ufundowany przez jedna z mam, który na samym początku został rozkrojony przez Panią Dyrektor Dorotę Wójcik.

 

 

 

 

Komentarze