25 listopada 2017

Trenerzy Akademii na Konferencji Piłkarskiej w Tarnowie

W dniu 25 listopada w hali sportowo-widowiskowej w Tarnowie odbyła się II Konferencja Piłkarska zorganizowana przez Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Celem Konferencji było zainspirowanie, pobudzenie świadomości i poszerzenie horyzontów uczestników w oparciu o polskie i zagraniczne doświadczenia oraz Narodowy Model Gry.

Udział w konferencji wzięli również wybitni prelegenci tacy jak:

Jacek Magiera – Przez większą część kariery zawodnika i trenera silnie związany z drużyną Legii Warszawa. Od 2006 roku pracował w warszawskim klubie na różnych stanowiskach będąc asystentem Dariusza Wdowczyka, trenerem rezerw. We wrześniu 2016 roku po krótkiej pracy w Zagłębiu Sosnowiec objął posadę trenera Legii Warszawa z którą w sezonie 2016/2017 występował w Lidze Mistrzów oraz wywalczył mistrzostwo Polski.
Tadeusz Pawłowski – Ze Śląskiem zdobył mistrzostwo Polski (1977), dwa tytuły wicemistrzowskie (1978 i 1982) oraz Puchar Polski (1976). Reprezentant Polski. Jako trener prowadził Śląsk Wrocław, Polar Wrocław oraz austriackie SW Bregenz, SCR Altach, FC BW Feldkirch i szwajcarskie FC St. Margarethen. Przez wiele lat mieszkał w Austrii, gdzie był zatrudniony przez Austriacki Związek Piłki Nożnej jako pierwszy trener Akademii VFV w Bregenz. Po powrocie do Polski ponownie prowadził drużynę Śląska Wrocław (2014-2015), Wisły Kraków (2015-2016) a obecnie jest dyrektorem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
Marcin Dorna – Absolwent AWF Poznań. Długo związany z drużynami młodzieżowymi Lecha Poznań. Od 2008 roku pracuje w Polskim Związku Piłki Nożnej. W 2012 roku zdobył 3 miejsce na młodzieżowych Mistrzostwach Europy z reprezentacją U-17. W latach 2013 -2017 selekcjoner reprezentacji Polski U-21. Współautor Narodowego Modelu Gry. Obecnie trener reprezentacji Polski U15.
Jakub Śpiegowski, Michał Stolarski – razem mają prawie 20 lat doświadczenia w pracy z dziećmi i prowadzeniu treningów piłki nożnej z najmłodszymi.

Uczestnicy szkolenia w części teoretycznej mogli dowiedzieć się o planowaniu oraz prowadzeniu zajęć z dziećmi oraz młodzieżą. Przejściu z wieku juniorskiego do piłki seniorskiej oraz metodyki selekcji piłkarzy na każdym poziomie rozgrywkowym. W części praktycznej trenerzy mogli zobaczyć jak szczegóły robią różnice w treningu dzieci i młodzieży. Przedstawiony był również schemat szybkości i koordynacji w przeprowadzonych treningach.

Dzięki uprzejmości władz klubu w konferencji wzięli udział również trenerzy AP CANPACK Okocimski Brzesko: Sławomir Rydz (trener trampkarzy młodszych), Marek Małysa (trener młodzików I, II), Tomasz Rogóż (trener juniorów młodszych oraz juniorów starszych), Radosław Jacek (trener trampkarzy starszych oraz koordynator grup młodzieżowych).

Radosław Jacek: -Konferencja na pewno pozytywnie odebrana przez naszych Trenerów. Mnie osobiście podobał się wykład trenera Jacka Magiery, który pokazał jak w Legii Warszawa wprowadza się zawodników kończących wiek juniora do dorosłej piłki. Fajny trening przeprowadził trener Marcin Dorna, który prowadzi młodzieżowe reprezentacje polski. Uważam, że trener poprzez takie konferencje pogłębia swój warsztat co na pewno przyniesie korzyści jeżeli chodzi o zawodników, Akademii.

Dzisiejsza konferencja była kolejnym przykładem jak ważny jest dla klubu rozwój Akademii Piłkarskiej, która dzięki wykwalifikowanym sztabie trenerskim wejdzie jeszcze na wyższy poziom. Bez wątpienia skorzystają na tym nasi młodzi zawodnicy, którzy będą mogli podnieść swoje piłkarskie umiejętności, a co za tym idzie osiągnąć znacznie lepsze wyniki.

źródło: www.ozpn.tarnow.pl

Komentarze