22 listopada 2017

Trampkarze starsi – podsumowanie rundy

Okres zimowy to czas na podsumowania tego co działo się w młodzieżowych zespołach AP CANPACK Okocimski. Jako pierwszą przedstawimy drużynę trampkarzy starszych, którą prowadzi Radosław Jacek.

Nie od dziś wiadomo, że w sporcie zawsze walczy się o najwyższe cele i chyba nikt się nie spodziewał, że zawodnicy w takim stylu zdołają wywalczyć awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych. Rundę jesienną zakończyli bowiem na pierwszym miejscu nie przygrywając ani jednego spotkania w lidze. – Od początku przygotowań kiedy spotkaliśmy się na treningu przedstawiłem chłopakom zasady i cel, do którego będziemy dążyć. Powiedziałem im również, że będę sprawiedliwie oceniał ich dyspozycję
i uważam, że każdy z nich solidnie podchodził do swoich obowiązków. Co do wyników to oczywiście cieszą, ale mnie bardziej cieszy postęp jaki zrobił każdy z nich.

Mimo, że zespół nie poniósł żadnej porażki to mecze, które rozgrywał wcale nie były takie łatwe. Zawodnicy przekonali się o tym m.in. w spotkaniu z MUKS TAP Tarnów, z którym zremisowali w ostatnich minutach meczu. – Przed tym meczem sytuacja w tabeli była bardzo stykowa i widziałem po chłopakach, że ten mecz to duży gatunek pod względem psychicznym. Jak pokazało to spotkanie zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Po za tym w lidze były naprawdę mocne drużyny. Cieszę się, że na ich tle wyglądaliśmy bardzo solidnie pod względem organizacji gry. Teraz skupimy się na analizie poszczególnych zawodników. Ułożymy okres przygotowawczy tak aby solidnie przygotować się do nowych wyzwań. Nie ukrywam, że będziemy chcieli wzmocnić zespół, aby zawodnicy poprzez rywalizację podnosili swoje umiejętności.

Kolejny pozytyw, który można zauważyć to świetna postawa w grze obronnej. Podopieczni Radosława Jacka byli zespołem, który stracił najmniej bramek w całej lidze. Ilość straconych goli wyniosła zaledwie 9 przy 66 strzelonych. – Nie ukrywam że dużo czasu poświęciliśmy na ustawienie w grze defensywnej. Uważam że nasza gra pod tym względem wyglądała bardzo dobrze. Tłumaczyłem chłopakom, że solidny fundament i ułożenie taktyczne to 70% sukcesu do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Wyniki trampkarzy starszych mogą świadczyć również o bardzo dobrym rozwoju Akademii Piłkarskiej, która stara się zapewnić młodym adeptom piłki nożnej jak najlepsze warunki do treningu oraz rozwoju umiejętności piłkarskich. – To nie wątpliwe duży sukces dla całego klubu i nowo powstałej Akademii. Przed sezonem wykonaliśmy wszyscy
dużo pracy aby zawodnicy mieli stworzone optymalne warunki rozwoju, a osiągnięte wyniki pokazują, że Akademia rozwija się szybko i razem zmierzamy w dobrym kierunku.

Obecna sytuacja i sukces zespołu trampkarzy starszych to poniekąd zasługa trenerów, którzy w ubiegłym sezonie pracowali z zawodnikami, którzy dziś mogą cieszyć się z awansu do wyższej ligi. – Chciałbym pogratulować Trenerom Markowi Małysie i Pawłowi Pachocie, którzy w tamtym sezonie prowadzili odpowiednio rocznik 2004 i 2003. Ten awans pokazuje, że trener przejmujący kolejne roczniki ma przygotowanych zawodników i dokłada tylko kolejne cegiełki na drodze ich piłkarskiego rozwoju. Oczywiście słowa uznania również dla Trenera Sławomira Rydza. Razem z nim odpowiadamy za kategorie trampkarzy i cały czas wymieniamy uwagi jeżeli chodzi o dobór kadr na poszczególne
mecze. Ten sukces to również duży wkład trenera Sławomira Rydza w rozwój tego zespołu.

Rundę jesienną w wykonaniu trampkarzy starszych podsumował oraz ocenił trener AP CANPACK Okocimski Brzesko Radosław Jacek.

Komentarze