16 listopada 2017

Ligowe ostatki

Przed zespołem Rafała Polichta ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Tym razem „Piwoszom” przyjdzie zmierzyć się z Sokołem Maszkienice, który przyjedzie do Brzeska w roli beniaminka. Początek meczu wyznaczono w sobotę na godzinę 13:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Sobotnie zawody poprowadzi Zbigniew Smoleń z Bochni.

Sokół Maszkienice jeszcze w poprzednim sezonie rozgrywał swoje mecze jako A-klasowiec. W tym czasie zdołał uzbierać 62 punkty (20 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki) co pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli gwarantując bezpośredni awans do V ligi. Jako beniaminek ligi okręgowej Sokół nie spisuje się już tak rewelacyjnie. Po 12. kolejkach zespół Jana Kargula ma na swoim koncie 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek) co pozwala mu na zajęcie 7 miejsca w tabeli. W ostatniej kolejce Sokół przegrał z wiceliderem z Rylowej 0:2 odnosząc jednocześnie drugą porażkę z rzędu.
W zespole z Maszkienic nie brakuje również brzeskich akcentów. Aż trzech graczy z obecnej kadry Sokoła miało przeszłość w seniorskim zespole CANPACK Okocimski KS Brzesko, a są to: Pavlo Starosta, Grzegorz Baran oraz Tomasz Kozieł, który jest jednocześnie najlepszym strzelcem zespołu, mając na swoim koncie 10 bramek.

Ostatnie spotkania Sokoła Maszkienice:

Rylovia Rylowa – Sokół Maszkienice 2:0
Naprzód Sobolów – Sokół Maszkienice 3:1
Olimpia Bucze – Sokół Maszkienice 1:2

Po ostatniej pewnej wygranej z drużyną z Sobolowa podopieczni Rafała Polichta zamierzają zakończyć rundę jesienną kolejna wygraną i jednocześnie zostać niepokonanym zespołem w lidze. Jednak w dalszym ciągu na swoje boiskowe poczynania musi uważać Tomasz Gałka, który ma na swoim koncie trzy żółte kartoniki.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimskiego KS Brzesko:

CANPCK Okocimski KS Brzesko – Naprzód Sobolów 6:1
CANPCK Okocimski KS Brzesko – Sokół Borzęcin 3:0
CANPCK Okocimski KS Brzesko – Strażak Mokrzyska 3:0

Komentarze