4 listopada 2017

CANPACK Okocimski lepszy od Sokoła Borzęcin

Pewną wygraną odnieśli zawodnicy Rafała Polichta, którzy pokonali Sokoła Borzęcin 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej części gry, a ich autorami zostali: Daniel Policht, Tomasz Grzyb oraz Mateusz Wawryka. Dzięki wygranej zespół CANPACK Okocimski umocnił się na pozycji lidera zostając równocześnie mistrzem rundy jesiennej.

CANPACK Okocimski KS Brzesko – Sokół Borzęcin 3:0 (0:0)
Bramki: Daniel Policht 50, Tomasz Grzyb 75, Mateusz Wawryka 77.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Mateusz Wawryka, Daniel Policht, Michał Kulig (75′ Tomasz Florek), Konrad Kołodziej (73′ Rufin Wójtowicz) – Przemysław Bury (67′ Kamil Socha), Michał Zydroń, Arkadiusz Goryczka, Tomasz Grzyb (80′ Andrzej Ryglowski), Sergiusz Kostecki – Tomasz Gałka.

Sokół: Bartłomiej Obłąk – Konrad Machalski, Paweł Knap, Grzegorz Lech, Mateusz Stolarz, Dawid Mularz, Igor Kwaśniak (75′ Łukasz Wojdak), Mariusz Zabiegała, Marcin Manelski, Marcin Nowiński (70′ Mariusz Czarny), Piotr Pudełko (65′ Jacek Sasak).

Żółta kartka: Mateusz Wawryka.
Widzów: 100.

Pierwszą groźną akcję w spotkaniu przeprowadzili zawodnicy CANPACK Okocimskiego, którzy w 5 minucie mogli wyjść na prowadzeni. Tomasz Gałka wycofał piłkę do Przemysława Burego, który zdecydował się na uderzenie. Strzał pomocnika „Piwoszy” zdążył jednak złapać bramkarz Sokoła. W 16 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Karola Jurkiewicza. Po rozegraniu piłki z rzutu wolnego zawodnik z Borzęcina posłał piłkę tuż na bramką naszego golkipera. Chwile później groźny strzał głową oddał Mateusz Stolarz, lecz obrońcy CANPACK Okocimskiego zdołali zablokować jego uderzenie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 20 minucie Konrad Kołodziej dośrodkowywał w pole karne, gdzie na strzał zdecydował się Sergiusz Kostecki. Futbolówka jednak przelatuje tuż obok słupka bramki Sokoła. Chwile później swoją szanse na strzelenie pierwszego gola w spotkaniu miał Tomasz Gałka, który próbował zaskoczyć Bartłomieja Obłąka strzałem głową. Kolejne zagrożenie pod bramką gości z Borzęcina miało miejsce w 26 minucie meczu. Dośrodkowanie Mateusza Wawryki z rzutu rożnego spowodowało spore zamieszanie w polu karnym, w którym najlepiej odnalazł się Daniel Policht, lecz jego uderzenie minęło światło bramki. Pod koniec pierwszej połowy swoja dobrą okazję miał zespół z Borzęcina. Marcin Manelski przejął piłką w środkowej strefie boiska, następnie długim podaniem uruchomił Dawida Mularza, który ostatecznie posłał piłkę nad bramką gospodarzy.

Druga połowa to już zdecydowana dominacja zespołu z Brzeska. Już pięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry na listę strzelców wpisał się Daniel Policht, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza przyjezdnych. W idealnej sytuacji znalazł się również Przemysław Bury, lecz w ostatniej chwili strzał pomocnika CANPACK Okocimski zablokował Mateusz Stolarz. W 61 minucie dobre podanie Tomasza Gałki wykorzystał Tomasz Grzyb, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Sokoła, lecz arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Mimo częstych ataków zawodników z Brzeska, swoją okazję do zdobycia gola miał również Sokół Borzęcin. W 66 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywał Igor Kwaśniak, a idealnie w polu karny odnalazł się Mateusz Stolarz, którego strzał minimalnie przeszedł obok słupka bramki. Wynik meczu mógł zmienić Kamil Socha, który zdecydował się na mocne uderzenie, niestety piłka poszybowała tuż nad bramką. W 75 minucie kibice cieszyli się z drugiego gola dla „Piwoszy”. Dobre podanie Sergiusza Kosteckiego wykorzystał Tomasz Grzyb, który nie dał szans bramkarzowi podwyższając tym samym wynik na 2:0. Pięć minut później było już 3:0. Tym razem do bramki trafił Mateusz Wawryka, który wykorzystał dośrodkowanie Kamila Sochy i strzałem z głowy ustalił wynik meczu.