2 listopada 2017

W sobotę z Sokołem Borzęcin

Po ubiegłotygodniowej przerwie spowodowanej złym stanem boiska w Maszkienicach, zespół CANPACK Okocimskiego podejmie w najbliższą sobotę w meczu 13. kolejki ligi okręgowej ekipę Sokoła Borzęcin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie miejskim w Brzesku.

jadowniki-oks1

Sokół Borzęcin to zespół, który jeszcze w ubiegłym sezonie rozgrywał swoje mecze na boiskach IV ligi gr wschodniej. Na tym szczeblu rozgrywkowym gracze z Borzęcina utrzymywali się przez cztery sezony, osiągając w tym czasie dość dobre wyniki (dwa razy kończyli sezon na 4 miejscu). Niestety ubiegłoroczne rozgrywki okazały się za mocne, by zespół mógł utrzymać się na tym szczeblu. W rozegranych 30 spotkaniach drużyna Sokoła zdołał uzbierać na swoim koncie 24 punkty co ostatecznie sprawiło, że Sokół zajął spadkowe 15 miejsce.

Przed startem sezonu ligi okręgowej w zespole z Borzęcina doszło do sporych zmian. Jedną z nich była roszada na stanowisku trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Leszka Kraczkiewicza zastąpił były trener CANPACK Okocimskiego Marcin Manelski. Zmiany nastąpiły również w kadrze zespołu. Szeregi Sokoła opuścili tacy zawodnicy jak: Daniel Policht, Mateusz Wawryka, Sergiusz Kostecki, Przemysław Bury (wszyscy przeszli do CANPACK Okocimskiego), Mariusz Łyduch czy Jakub Szumlański. Natomiast nowymi nabytkami spadkowicza z IV ligi zostali Grzegorz Lech, Konrad Machalski oraz Mateusz Stolarz (roczne wypożyczenie z CANPACK Okocimskiego).

Nie najlepiej wiedzie się również drużynie Sokoła w obecnym sezonie. Do tej pory zdołała uzbierać sześć punktów (2 zwycięstwa, 10 porażek) co daje jej trzynastą pozycję w tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Manelskiego ulegli ekipie Olimpii Bucze 0:1.

Ostatnie spotkania Sokoła Borzęcin:
Sokół Borzęcin – Olimpia Bucze 0:1
Orzeł Dębno – Sokół Borzęcin 2:1
Sokół Borzęcin – Olimpia Katy 2:3

Zespół CANPACK Okocimskiego mimo przymusowej pauzy w ostatniej kolejce będzie chciał podtrzymać zwycięską passę zgarniając komplet punktów. „Piwosze” jak dotąd spisują się bardzo dobrze. W rozegranych 10 spotkaniach (dwa mecze zaległe) zespół uzbierał  28 punktów co pozwala mu na zajęcie pozycji lidera. Warto dodać, że podopieczni Rafała Polichta tracą najmniej bramek ze wszystkich zespołów w „okręgówce” – zaledwie siedem.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski KS Brzesko:
CANPACK Okocimski KS Brzesko – Strażak Mokrzyska 3:0
Tarnavia Tarnawa – CANPACK Okocimski KS Brzesko 4:5
Jadowniczanka Jadowniki – CANPACK Okocimski KS Brzesko 1:2

Komentarze