27 października 2017

W niedzielę z Sokołem Maszkienice

W najbliższą niedziele CANPACK Okocimski KS Brzesko uda się do Maszkienic, gdzie w ramach 12. kolejki zmierzy się z miejscowym Sokołem. Początek niedzielnego spotkania wyznaczono na godzinę 14:00, a głównym arbitrem zawodów będzie Zbigniew Smoleń z Bochni.

Sokół Maszkienice jeszcze w poprzednim sezonie rozgrywał swoje mecze jako A-klasowiec. W tym czasie zdołał uzbierać 62 punkty (20 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki) co pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli gwarantujące bezpośredni awans do V ligi. Jako beniaminek ligi okręgowej Sokół radzi sobie również całkiem nieźle. Na rozegranych 10 spotkań zespół zdołał uzbierać 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis, 3  porażki) co plasuje go na wysokim czwartym miejscu w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce podopieczni Jana Kargula pokonali Olimpię Bucze 2:1.
Warto zaznaczyć, że Sokół jest najlepiej grającym ofensywnie zespołem w naszej lidze. Na ich koncie widnieje 31 strzelonych bramek, natomiast bilans bramek straconych zatrzymał się na 26.

W zespole z Maszkienic nie brakuje również brzeskich akcentów. Aż trzech graczy z obecnej kadry Sokoła miało przeszłość w seniorskim zespole CANPACK Okocimskiego KS Brzesko, a są to: Pavlo Starosta, Grzegorz Baran oraz Tomasz Kozieł, który jest jednocześnie najlepszym strzelcem zespołu, mając na swoim koncie 10 bramek.

Ostatnie spotkania Sokoła Maszkienice:
Olimpia Bucze – Sokół Maszkienice 1:2
Sokół Maszkienice – Orzeł Dębno 2:3
Olimpia Kąty – Sokół Maszkienice 2:3

Niedzielna potyczka z Sokołem będzie kolejnym ważnym krokiem w kontekście utrzymania bezpiecznej przewagi nad rywalami znajdującymi się tuż za plecami „Piwoszy”.  Po ostatniej wygranej z zespołem z Mokrzysk podopieczni Rafała Polichta nie zamierzają zwalniać tempa i za wszelką cenę będą chcieli przywieść do Brzeska komplet punktów pozostając nadal niepokonaną drużyną w lidze.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimskiego KS Brzesko:
CANPCK Okocimski KS Brzesko – Strażak Mokrzyska 3:0
Tarnavia Tarnawa – CANPCK Okocimski KS Brzesko 4:5
Jadowniczanka Jadowniki – CANPCK Okocimski KS Brzesko 1:2

12. kolejka:
28 października godz. 14:00 Novi/Rzezawianka Rzezawa – Jadowniczanka Jadowniki
28 października godz. 14:00 Tarnavia Tarnawa – Radłovia Radłów
28 października godz. 14:00 Strażak Mokrzyska – Naprzód Sobolów
28 października godz. 15:00 Sokół Borzęcin – Olimpia Bucze
28 października godz. 14:00 Pagen Gnojnik – Olimpia Kąty

29 października godz. 14:00 Sokół Maszkienice – CANPACK Okocimski KS Brzesko
29 października godz. 14:00 Rylovia Rylowa – Orzeł Dębno

Komentarze