27 października 2017

Akademia: Młodziki I pokonują Sandecję Nowy Sącz!

Bardzo dobry wynik zanotowali młodziki, którzy w meczu 12. kolejki Małopolskiej Ligi Młodzików pokonali na wyjeździe ekipę Sandecji Nowy Sącz 2:1. Wynik cieszy tym bardziej, gdyż zespół z Brzeska przegrywał w Nowym Sączu już w ósmej minucie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać gdyż dwie minuty później do wyrównania doprowadził Kacper Rojkowicz. Wynik spotkania ustalił w końcówce meczu Igor Uryga, który tym samym przypieczętował zwycięstwo golem na 2:1.

Podopieczni trenera Marka Małysy zajmują obecnie trzecią lokatę w tabeli mając w swym dorobku 22 punkty. Do liderującej Wisły Kraków zespół traci zaledwie pięć punktów.

Młodziki (Małopolska Liga Młodzików)
Sandecja Nowy Sącz – AP CANPACK Okocimski KS Brzesko 1:2
Bramki: Arkadiusz Orzeł 8 – Kacper Rojkowicz 10, Igor Uryga 54.

Okocimski KS: Jakub Lipka – Patryk Jawień, Jakub Ciuruś, Marcel Kubala, Dawid Poliszak, Kacper Rojkowicz, Michał Siudut, Igor Uryga, Wiktor Włodek oraz Konrad Augustyn, Dawid Barnaś, Artur Borowiec, Mateusz Dziadowiec, Kacper Majda, Eryk Policht, Sebastian Wielgosz.

Marek Małysa (trener Okocimskiego): – Wielkie słowa uznania dla chłopaków za mecz na ciężkim terenie jakim jest bez wątpienia Sandecja Nowy Sącz. Chłopcy zagrali na miarę swoich możliwości. Mimo to, że jesteśmy rozbici kadrowo (kontuzje, choroby) to prezentujemy fajną grę. Staramy się wspomagać zawodnikami z drugiej drużyny i dziś ten zespół pokazał, że zasługuje na duże słowa uznania, za walkę do ostatnich minut.
Samo spotkanie jednak nie ułożyło się dla nas pomyślnie. Szybko straciliśmy bramkę, lecz szybko też doprowadziliśmy do remisu za sprawą Kacpra Rojkowicza. Później zaczęliśmy grać bardziej agresywnie. Dobre spotkanie rozegrał również Wiktor Włodek, który godnie zastąpił zawodników kontuzjowanych. Zagrał bardzo mądrze, ściągał na siebie obrońców rywali robiąc tym samym miejsce kolegom z zespołu. Miejmy nadzieję, że ostatnie spotkanie z Wadowicami pójdzie po naszej myśli i uda się nam zakończyć rozgrywki w pierwszej trójce.

Fotorelacja z mecz dostępna jest pod tym linkiem. Autorem zdjęć jest Sylwester Siudut.