7 października 2017

Derby dla CANPACK Okocimskiego

Kolejne ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy CANPACK Okocimskiego KS Brzesko, którzy w ramach 9 kolejki zwyciężyli z Jadowniczanką Jadowniki 2:1. Bramki dla „Piwoszy” zdobył Tomasz Gałka, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył natomiast Sławomir Rydz. Ponadto Jadowniczanka kończyła spotkanie w osłabieniu po tym jak w 57 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Adrian Kopeć.

CANPACK Okocimski KS Brzesko okazał się lepszy w derbowym pojedynku z Jadowniczanką wygrywając 2:1. Fot. Dawid Zachara

Jadowniczanka Jadowniki – CANPACK Okocimski KS Brzesko 1:2 (0:1)
Bramki: Sławomir Rydz 86 – Tomasz Gałka 36, 72.

Jadowniczanka: Mateusz Kleśny – Wojciech Byczewski (80’ Piotr Szczygiełek), Bartosz Rojkowicz, Michał Żak, Artur Czernecki – Daniel Bujak (60’ Nikodem Kamieniecki), Filip Grzesik (85’ Michał Ludwa), Sławomir Rydz, Tomasz Mól – Adrian Kopeć, Dariusz Gejza (46’ Andrzej Stec).

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Mateusz Wawryka, Daniel Policht, Michał Kulig, Maciej Pawlik (88’ Konrad Kołodziej) – Michał Zydroń, Sergiusz Kostecki, Tomasz Grzyb (80’ Kamil Socha), Przemysław Bury (90’ Szymon Kołodziej) – Dawid Lizak (60’ Arkadiusz Goryczka), Tomasz Gałka.

Sędzia: Andrzej Gnyla (Bochnia).
Żółte kartki: Adrian Kopeć, Michał Żak – Sergiusz Kostecki, Arkadiusz Goryczka, Maciej Pawlik, Tomasz Gałka.
Czerwona kartka: Adrian Kopeć 57 (druga żółta).
Widzów: 160.

Początek spotkania lepiej zaczęli goście z Brzeska. To oni częściej byli w posiadaniu piłki oraz stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Już w 9 minucie Tomasz Gałka sprawdzał umiejętności Mateusza Kleśnego, który nie dał się zaskoczyć i pewnie wybronił strzał napastnika CANPACK Okocimskiego. W odpowiedzi na bramkę Karola Jurkiewicza uderzał Adrian Kopeć, lecz golkiper „Piwoszy” nie miał najmniejszych problemów z obroną tego strzału. W 13 minucie najlepszą okazję do strzelenia bramki miał ponownie Tomasz Gałka. Z prawej strony futbolówkę dośrodkowywał Sergiusz Kostecki, który idealnie zgrał na głowę Tomasza Gałki, który z najbliższej odległości trafił wprost w bramkarza gospodarzy. Chwile później groźną kontrę przeprowadzili zawodnicy Jadowniczanki. Filip Grzesik prostopadłym podaniem uruchomił Dariusza Gejzę, który oddał strzał tuż obok słupka bramki Jurkiewicza. Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 36 minuty, gdzie po dośrodkowaniu Mateusza Wawryki piłkę do siatki skierował najskuteczniejszy strzelec zespołu Tomasz Gałka. Pod koniec pierwszej połowy wynik próbował podwyższyć Dawid Lizak, który mocnym uderzeniem zza pola karnego chciał zaskoczyć Mateusza Kleśnego.

W drugiej połowie Jadownczanka próbowała odrobić zaległości, lecz ich plan pokrzyżował Adrian Kopeć, który w 57 minucie ujrzał drugą żółta kartkę czego konsekwencją było opuszczenie placu gry. „Piwosze” mimo liczebnej przewagi nie potrafili przełamać linii obrony by stworzyć groźne sytuacje strzeleckie. Sztuk ta udała się dopiero w 72 minucie, gdy po podaniu Sergiusza Kosteckiego ponownie do siatki trafił Tomasz Gałka. Gospodarze mimo niekorzystnego wyniku i braku jednego zawodnika zdołali zdobyć bramkę kontaktową, którą zdobył Sławomir Rydz. Gospodarze mieli jeszcze jedną dogodną sytuację, lecz tym razem pewna interwencja Karola Jurkiewicza udaremniła stratę bramki.