5 października 2017

Czas na derby z Jadowniczanką

Przed nami 9. kolejka ligi okręgowej, w której zespół CANPACK Okocimskiego Brzesko zmierzy się z sąsiadem zza miedzy Jadowniczanką Jadowniki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 7 października o godzinie 16:00 na stadionie w Jadownikach.

jadoks

Jadowniczanka to spadkowicz z IV ligi, który po zaledwie jednym roku wraca na szczebel V ligi. W ubiegłym sezonie zespół uzbierał na swoim koncie 21 punktów (5 zwycięstw, 6 remisów, 19 porażek) pozostając tym samym na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. W obecnych rozgrywkach podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka (zastapił na tym stanowisku Artura Prokopa) zajmują czwarte miejsce, mając na swoim koncie 14 „oczek”. W ostatniej kolejce zawodnicy z Jadownik pewnie pokonali gości z Bucza wygrywając 4:2. Było to jednocześnie trzecie zwycięstwo z rzędu jakie odnieśli jadowniczanie. Najlepszym strzelcem zespołu jest Tomasz Mól, który czterokrotnie pokonywał bramkarzy gości. Dobrze radzą sobie również Andrzej Stec oraz Michał Żak, którzy mają na swoim koncie po trzy trafienia.

Jadowniczanka oprócz gry w lidze okręgowej rywalizuje również w rozgrywkach Pucharu Polski. Po wyeliminowaniu w II rundzie Tymona Tymowa, zespół trafił na Victorię Porąbka Uszewska.

Ostatnie spotkania Jadowniczanki Jadowniki:
Jadowniczanka Jadowniki – Olimpia Bucze 4:2
Jadowniczanka Jadowniki – Olimpia Kąty 5:1
Jadowniczanka Jadowniki – Pagen Gnojnik 3:2

W szeregach CANPACK Okocimskiego panuje pełna mobilizacja na derbowe spotkanie z Jadowniczanką.  Po pewnej wygranej w ostatniej kolejce z Radłovią Radłów, „Piwosze” będą chcieli podtrzymać zwycięską passę, która trwa nieprzerwanie od 6 kolejek. Sobotnie spotkanie będzie wyjątkowe również dla dwóch zawodników CANPACK Okocimskiego. Mowa tu o Michale Kuligu oraz Rufinie Wójtowiczu, którzy jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowali barwy naszego sobotniego rywala.

Oba zespoły ostatni raz spotkały się w sezonie 2015/2016 (Okocimski jeszcze pod szyldem rezerw). Wówczas w meczu w Brzesku padł bezbramkowy remis, natomiast w Jadownikach lepsi okazali się gospodarze wygrywając 5:2.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimskiego KS Brzesko:
CANPACK Okocimski KS Brzesko – Radłovia Radłów 2:0
Novi/Rzezawianka Rzezawa – CANPACK Okocimski KS Brzesko 0:7
Olimpia Bucze – CANPACK Okocimski KS Brzesko 0:2

9. kolejka:
7 paździenika godz. 16:00 Pagen Gnojnik – Sokół Borzęcin
7 października godz. 16:00 Orzeł Dębno – Strażak Mokrzyska
7 października godz. 16:00 Olimpia Bucze – Tarnavia Tarnawa
7 października godz. 16:00 Jadowniczanka Jadowniki – CANPACK Okocimski KS Brzesko

8 października godz. 13:00 Rylovia Rylowa – Novi/Rzezawianka Rzezawa
8 października godz. 15:00 Olimpia Kąty – Sokół Maszkienice
8 października godz. 16:00 Naprzód Sobolów – Radłovia Radłów

Komentarze