1 października 2017

Akademia: Zdobycz punktowa młodzików III

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie trzeciej drużyny młodzików, która zremisowała z Porębą Spytkowską 1:1. Jedynego gola dla AP CANPACK Okocimskiego zdobył Wiktor Piwowarski. Obecnie drużyna Rufina Wójtowicza ma na swoim koncie dwa punkty co pozwala jej na zajęcie szóstego miejsca w tabeli II ligi na szczeblu podokręgu brzeskiego.

Porażką zakończyło się natomiast spotkanie trampkarzy młodszych występujących na co dzień w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. Tym razem zespół Sławomira Rydza po zaciętej walce uległ Borkowi Kraków 3:4. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Jakub Gryga, Kacper Gumularz oraz Raffaele Piechota. Zawodnicy Akademii po 5 kolejkach mają na swoim koncie 6 punktów, co plasuje ich na siódmym miejscu w tabeli.

tm-borek
Trampkarze młodsi ulegli Borkowi Kraków 3:4. Fot. Dawid Zachara

Młodziki (II Liga Brzeska)
Poręba Spytkowska – AP CANPACK Okocimski KS III Brzesko 1:1
Bramka dla Okocimskiego: Wiktor Piwowarski 45.

Okocimski  KS: Radosław Szczygiełek – Patryk Lasota, Nikodem Łukasik, Igor Manelski, Oliwier Skórka, Jakub Oleksy, Jakub Szczeciński, Kacper Zachara, Adrian Sroga oraz Kacper Janusz, Nikodem Skórnóg, Sebastian Olchawa, Jakub Handzlik, Armand Cichostępski, Miłosz Chomiak, Wiktor Piwowarski.

Rufin Wójtowicz (trener młodzików III): -Fajnie, że w końcu udało nam się zagrać. Ostatnie dwa mecze z różnych względów zostały przełożone i nasza przerwa między spotkaniami była dość długa. Jesteśmy drużyną, która tak naprawdę dopiero się tworzy. Dla prawie wszystkich chłopaków to pierwsze mecze na dużym boisku i na pewno potrzeba im czasu, żeby złapać trochę ogrania i nauczyć się pewnych zachowań podczas gry.
Jeśli chodzi o sam mecz to konsekwentnie staramy się grać w piłkę, rozgrywać ją od tyłu i momentami w tym meczu całkiem nieźle to wychodziło. Brakuje nam jeszcze trochę doświadczenia i ogrania, żeby lepiej rozwiązywać sytuacje bliżej bramki przeciwnika i regularnie stwarzać dobre okazje do strzelenia goli. Zdarzają się też oczywiście błędy w rozegraniu czy ustawieniu, które dają możliwości przeciwnikom, ale na tym etapie tego nie unikniemy. Mimo wszystko udało się kilka razy zbudować fajne akcje i z meczu na mecz na pewno widać, że nasza gra wygląda coraz lepiej. Praca, którą chłopaki wykonują na treningach powoli przynosi efekty. Szkoda tylko straconej w dziwnych okolicznościach bramki, bo zwycięstwo byłoby fajną nagrodą za włożony w ten mecz wysiłek.

Trampkarze młodsi (Małopolska Liga Trampkarzy)
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Borek Kraków 3:4
Bramki: Jakub Gryga, Kacper Gumularz, Raffaele Piechota.

Okocimski KS: Franciszek Garbień – Krystian Bielak, Jakub Łoboda, Radosław Curyło, Patryk Matug, Raffaele Piechota, Kacper Gumularz, Jan Lewandowski, Raul Kotarba, Jakub Gryga, Piotr Pitaś oraz Jakub Lipka, Jakub Babraj, Dawid Poliszak.

Fotorelacja z meczu trampkarzy młodszych z Borkiem Kraków

[Best_Wordpress_Gallery id=”116″ gal_title=”30.09.2017 Trampkarze młodsi – Borek Kraków”]

Komentarze