14 września 2017

W sobotę starcie z beniaminkiem z Rzezawy

Kolejne wyjazdowe spotkanie czeka zespół Rafała Polichta. Tym razem w ramach 6. kolejki ligi okręgowej zespół z Brzeska uda się do pobliskiej Jodłówki gdzie zmierzy się z beniaminkiem Nowymi/Rzezawianką Rzezawa. Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godzinę 16:30.

oks-rr2

Novi/Rzezawianka to beniaminek tegorocznych rozgrywek ligi okręgowej I gr. tarnowskiej. W ubiegłym sezonie zespół wygrał rywalizację w bocheńskiej A-klasie kończąc sezon z 61 punktami (19 zwycięstw, 4 remisy oraz 3 porażki). W obecnym sezonie ma na swoim koncie 9 punktów co pozwala jej na zajęcie 6 miejsca w tabeli. V-ligowe rozgrywki rozpoczęli od zwycięstwa z Tarnavią Tarnawa 2:1. Następnie w dwóch kolejnych spotkaniach zespół doznał wysokich porażek tracąc łącznie 11 bramek. Warto zaznaczyć, że grającym trenerem drużyny z Rzezawy jest dobrze znany brzeskiej publiczności Sławomir Jagła, który przez wiele lat reprezentował barwy klubu z Okocimskiej 34.

W ostatniej kolejce zawodnicy beniaminka sprawili nie lada niespodziankę pokonując dobrze spisującego się Sokoła Maszkienice 5:2. Obrona CANPACK Okocimskiego będzie musiała zwrócić uwagę na dwójkę najskuteczniejszych strzelców zespołu. Mowa tu o Piotrze Chruścielu, zdobywcy pięciu goli oraz Damianie Żurawskim, który ma o jedno trafienie mniej.

Ostatnie spotkania Nowych/Rzezawianki:
Sokół Maszkienice – Novi/Rzezawianka Rzezawa 2:5
Novi/Rzezawianka Rzezawa – Olimpia Bucze 4:2
Strażak Mokrzyska – Novi/Rzezawianka Rzezawa 5:0

Bez wątpienia faworytem sobotniego pojedynku będzie ekipa CANPACK Okocimskiego Brzesko, która jako jedna z dwóch zespołów nie doznała porażki w obecnych rozgrywkach. W ostatniej kolejce „Piwosze” odnieśli swoje czwarte zwycięstwo z rzędu pokonując zespół Olimpii Bucze 2:0.

Oba zespoły miały przyjemność spotkania się w okresie przygotowawczym do ligi. W meczu sparingowym lepszy okazał się CANPACK Okocimski, który zwyciężył 3:2. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Mateusz Wawryka, Tomasz Gałka oraz Sergiusz Kostecki.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimskiego KS Brzesko
Olimpia Bucze – CANPACK Okocimski KS Brzesko 0:2
CANPACK Okocimski KS Brzesko – Orzeł Dębno 1:0
Olimpia Kąty – CANPACK Okocimski KS Brzesko 0:2

6. kolejka:
16 września godz. 16:30 Rzezawianka Rzezawa – CANPACK Okocimski KS Brzesko
16 września godz. 10:00 Jadowniczanka Jadowniki – Olimpia Kąty
16 września godz. 17:00 Tarnavia Tarnawa – Pagen Gnojnik
16 września  godz. 16:00 Strażak Mokrzyska – Rylovia Rylowa
16 września godz. 11:00 Sokół Maszkienice – Sokół Borzęcin

17 września godz. 17:00 Naprzód Sobolów – Olimpia Bucze
17 września godz. 17:00 Radłovia Radłów – Orzeł Dębno

Komentarze