31 sierpnia 2017

Seniorzy podejmują Orła Dębno

Rozgrywki seniorów w grupie I tarnowskiej klasy okręgowej powoli nabierają tempa. Już w najbliższy weekend piłkarze rozegrają 4. kolejkę spotkań. W sobotę 2 września w Brzesku dojdzie do ciekawego pojedynku, w którym CANPACK Okocimski podejmować będzie Orła Dębno. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 17.

Przed rokiem w Brzesku niespodziewanie padł remis 2:2. Fot. Dawid Zachara.
Przed rokiem w Brzesku niespodziewanie padł remis 2:2. Fot. Dawid Zachara.

„Piwosze” do sobotniego starcia przystąpią uskrzydleni zwycięstwem w poprzedniej kolejce z odwiecznym rywalem Olimpią Kąty. Podopieczni trenera Rafała Polichta wygrali na trudnym terenie 2:0, a bramki zdobywali Dawid Lizak oraz Tomasz Grzyb. Dzięki temu gracze CANPACK Okocimskiego cały czas znajdują się w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Warto dodać, że tyle samo punktów co OKS, czyli 7 mają także ekipy Rylovii Rylowa oraz beniaminek z Maszkienic.

Drużyna z Dębna ma na swoim koncie 2 wygrane oraz 1 porażkę. Gracze Orła sezon 2017/18 zaczęli od wyjazdowej porażki z Olimpią Kąty 0:2. Później nastąpił swoisty rewanż w postaci wysokiej wygranej z beniaminkiem z Rzezawy aż 6:1. Z kolei w poprzedniej kolejce podopieczni trenera Sebastiana Grenia pokonali na własnym boisku Olimpię Bucze 2:0 po bramkach Karola Ogara oraz właśnie grającego szkoleniowca. Dębnianie szybko skończyli przygodę z okręgowym Pucharem Polski. W II rundzie po rzutach karnych odpadli z A-klasową Victorią Porąbka Uszewska.

Ostatnie potyczki pomiędzy zespołami z Brzeska i Dębna miały miejsce w poprzednim sezonie. Jesienią przy ul. Okocimskiej 34 niespodziewanie padł remis 2:2. W rundzie rewanżowej, na zakończenie rozgrywek wysoko wygrał CANPACK Okocimski pokonując Orła aż 5:0.

Komentarze