19 sierpnia 2017

Pierwsze zwycięstwo w sezonie

W pierwszym meczu przed własną publicznością w sezonie 2017/2018 CANPACK Okocimski KS Brzesko pokonał zespół Pagenu Gnojnik 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w drugiej połowie Tomasz Gałka, który zdobył swojego pierwszego gola w nowym sezonie.

Tomasz Gałka zdobył zwycięskiego gola w spotkaniu z Pagenem Gnojnik. Foto Dawid Zachara

CANPACK Okocimski KS Brzesko – Pagen Gnojnik 1:0
Bramka: Tomasz Gałka 65.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Mateusz Wawryka, Michał Kulig, Daniel Policht, Konrad Kołodziej (75’ Rufin Wójtowicz) – Kamil Socha (46’ Przemysław Bury), Michał Zydroń, Sergiusz Kostecki, Tomasz Grzyb (85’ Andrzej Ryglowski) – Tomasz Gałka, Łukasz Hajduga (55’ Arkadiusz Goryczka).

Pagen: Rafał Lis – Mateusz Konstanty (27 Konrad Sacha), Mateusz Stanuszek, Damian Sacha, Tomasz Kopeć – Piotr Krzyszkowski, Tomasz Górak, Aradiusz Gemza, Marcin Mysina, Jarosław Ulas – Robert Rubin.

Żóte kartki: Daniel Policht, Michał Kulig – Arkadiusz Gemza, Piotr Krzyszkowski, Tomasz Kopeć.
Sędzia: Seweryn Kozub (Brzesko).
Widzów: 80.

Pierwszą najciekawszą sytuację w wykonaniu CANPACK Okocimskiego kibice zobaczyli dopiero w 11 minucie meczu. Tomasz Gałka podał w stronę Tomasza Grzyba, lecz dośrodkowanie naszego zawodnika przecina obrońca Pagenu wybijając piłkę na rzut rożny. Później „Piwosze” mieli serię stałych fragmentów, jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. W 15 minucie ponownie dobrą akcje przeprowadzili zawodnicy Rafała Polichta. Łukasz Hajduga podał do Tomasza Gałki jednak napastnika CANPACK Okocimskiego zatrzymał Rafał Lis. Pierwsza bramka padła po niespełna 30 minutach gry. Po podaniu Jarosława Ulasa zawodnik z Gnojnika umieścił piłkę w siatce, jednak w tym przypadku sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. W końcówce pierwszej połowy sytuacje mieli jeszcze zawodnicy z Brzeska jednak nie zdołali znaleźć drogi do bramki Pagenu Gnojnik.

W drugiej połowie znacznie pogorszyły się warunki pogodwe. Rzęsisty deszcz nie sprzyjał zawodnikom obu zespołów. W tych warunkach lepiej odnaleźli się zawodnicy z Brzeska. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili już w 48 minucie. Łukasz Hajduga dośrodkowywał w stronę Tomasz Grzyba, który strzałem z głowy posłał piłkę tuż nad bramką. W chwile później ładną akcje przeprowadził Konrad Kołodziej, który swoim podaniem uruchomił Łukasza Hajdugę. Napastnik CANPACK Okocimskiego znalazł się jednak na pozycji spalonej. Na prowadzenie „Piwosze” mogli wyjść w 59 minucie spotkania. Daniel Policht podał do Przemysława Burego jednak pomocnik strzelił tuż obok słupka bramki. Co się nie udało Buremu udało się Tomaszowi Gałce. W 65 minucie napastnik wykorzystał podanie Sergiusza Kosteckiego i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Trzy minuty później wynik mógł podwyższyć Tomasz Grzyb, lecz strzał pomocnika minimalnie minął światło bramki. Goście z Gnojnika zagrażali bramce Karola Jurkiewicza głównie po stałych fragmentach gry, z których jednak nie zdołali zdobyć wyrównującego gola.