10 sierpnia 2017

W sobotę inauguracja sezonu 2017/18

Zmagania ligowe czas zacząć. W najbliższą sobotę 12 sierpnia zespół CANPACK Okocimskiego Brzesko zainauguruje sezon ligi okręgowej w Rylowej. Ich rywalem będzie miejscowa ekipa Rylovii. Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godzinę 17:00.

wawryka_1415_1
Po półtorarocznej przerwie na występy w Sokole Borzęcin Górny do Brzeska powrócił m.in. Mateusz Wawryka

Zespół Piotra Stawarza do startu ligi okręgowej przygotowywał się głównie na własnych obiektach. W tym czasie drużyna z Rylowej rozegrała pięć spotkań kontrolnych, w których tylko raz potrafiła zwyciężyć pokonując 2:1 Dunajca Mikołajowice. Oprócz test meczów drużyna Rylovii wzięła również udział w XVI Memoriale Pamięci Krzysztofa Habury. Od nowego sezonu trener Rylovii będzie miał do dyspozycji dwójkę nowych zawodników. Są to: Karol Krupa, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy drugiego zespołu z Niecieczy oraz Krystian Hebda z Orła Dębno. Z zespołem pożegnało się z kolei dwóch innych zawodników. Jakub Więcław oraz Albert Cieśla nie będą już występować w drużynie Piotra Stawarza.

Duże zmiany nastąpiły za to w szeregach CANPACK Okocimskiego. Najważniejszą z nich jest zamiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Marcina Manelskiego zastąpił dobrze znany brzeskiej publiczności Rafał Policht. „Piwosze” pod wodzą nowego trenera zdążyli rozegrać raptem trzy mecze sparingowe. Dwa z nich (z GOSIR-en Rzezawianką i Strażakiem Mokrzyska) zakończyły się wygraną natomiast ostatni test z BKS-en Bochnia brzeszczanie przegrali 2:4.

Spore roszady nastąpiły również w samej kadrze CANPACK Okocimskiego. Od nowego sezonu w zespole Rafała Polichta występować będą doświadczeni wychowankowie: Mateusz Wawryka, Sergiusz Kostecki, Daniel Policht (wszyscy Sokół Borzęcin Górny) oraz Michał Kulig oraz Rufin Wójtowicz (obaj Jadowniczanka Jadowniki). Treningi z zespołem wznowił również Tomasz Gałka. W nowym sezonie w klubie z ul. Okocimskiej 34 nie zobaczymy za to dwójki innych zawodników: Mateusz Stolarz został wypożyczony na rok do spadkowicza z Borzęcina Górnego, zaś Ukrainiec Pavlo Starosta na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do ekipy Sokoła Maszkienice. Już wcześniej drużynę opuścili Jarosław Święch (Strażak Mokrzyska) oraz Radosław Jacek, który zrezygnował z gry.

1. kolejka:
Tarnavia Tarnawa – Novi/Rzezawianka Rzezawa
Strażak Mokrzyska – Jadowniczanka Jadowniki
Sokół Maszkienice – Radłovia Radłów
Sokół Borzęcin Górny – Naprzód Sobolów
Rylovia Rylowa – CANPACK Okocimski KS Brzesko
LKS Gnojnik – Olimpia Bucze
Olimpia Kąty – Orzeł Dębno

Komentarze