17 lipca 2017

Pierwszy zespół Okocimskiego rozpoczął przygotowania (FOTO)

W poniedziałkowe, późne popołudnie drużyna seniorów Okocimskiego Klubu Sportowego rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 2017/18. Pierwsze zajęcia poprowadził nowy szkoleniowiec „Piwoszy”, doskonale znany w Brzesku Rafał Policht. Wśród trenujących nie zabrakło kilku nowych twarzy.

"Piwosze" odbyli pierwszej zajęcia pod wodzą nowego trenera Rafała Polichta / Fot. Piotr Kościółek
„Piwosze” odbyli pierwszej zajęcia pod wodzą nowego trenera Rafała Polichta / Fot. Piotr Kościółek

Na pierwszym treningu szkoleniowiec Okocimskiego miał do dyspozycji 20 zawodników. Wśród nich pojawiło się kilku doświadczonych wychowanków klubu, którzy w ostatnim czasie występowali na boiskach IV ligi takich jak: Daniel Policht, Mateusz Wawryka, Sergiusz Kostecki (ostatnio Sokół Borzęcin) oraz Michał Kulig (Jadowniczanka Jadowniki). Do zajęć z zespołem powrócił z kolei najskuteczniejszy strzelec zespołu w poprzednim sezonie Tomasz Gałka. Z Okocimskim nie trenuje Maciej Pawlik, który aktualnie przebywa na testach w trzecioligowej Unii Tarnów.

W rundzie jesiennej na boisku w drużynie „Piwoszy” nie zobaczymy natomiast Jarosława Święcha (odszedł w trakcie rozgrywek) oraz Igora Łanochy i Jakuba Barana (obaj kontuzje). Zespół opuści najprawdopodobniej Ukrainiec Pavlo Starosta, który przymierzany jest do gry w innym klubie klasy okręgowej. Definitywnie z gry w piłkę zrezygnował z kolei Radosław Jacek, który skupi się na pracy szkoleniowej w klubie.

Zespół Okocimskiego do nowego sezonu będzie przygotowywał się na własnych obiektach. W planach jest również rozegranie kilku meczów sparingowych. Na chwilę obecną potwierdzone są dwa terminy: 22 lipca (sobota) z beniaminkiem klasy okręgowej GOSIR-NOVI Rzezawianką oraz 2 sierpnia (środa) z czwartoligowym Bocheńskim KS-em. Oba spotkania zostaną rozegrane na boisku treningowym przy ul. Mickiewicza w Brzesku. Niewykluczone, że przed inauguracją rozgrywek ligowych, która nastąpi w weekend 12/13 sierpnia „Piwosze” rozegrają jeszcze jedno dodatkowe spotkanie, lub mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu brzeskiego.

[Best_Wordpress_Gallery id=”99″ gal_title=”17.07.2017: 1 trening seniorów”]

Komentarze