28 czerwca 2017

Relacja z Turnieju Finałowego Ligi Małych Orłów /Foto/

W minioną niedzielę w Niecieczy na obiektach Termaliki Bruk-Betu odbył się finałowy turniej Ligi Małych Orłów, w którym udział wzięły skrzaty, żaki oraz orliki Okocimskiego Klubu Sportowego Brzesko. Wydarzenie to było zarazem podsumowaniem wszystkich turniejów jakie zostały rozegrane przez najmłodszych zawodników od początku września. Organizatorem finału był Wydział Szkolenia Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej  oraz klub Termalica Bruk-Bet Nieciecza.
skrzaty-turniej
Rywalizacja  odbyła się w trzech kategoriach wiekowych, w których rozegrano po cztery spotkania. Dobrze w nich spisali się żaki oraz orliki, którzy nie zaznali żadnej porażki.

Swojego zadowolenia z turnieju i wyników nie krył trener żaków i skrzatów Mateusz Wawryka: -Wszystkie mecze są wartościowe dla tych chłopaków, którzy dali dzisiaj z siebie wszystko. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Oby więcej takich lig, bo dla tych chłopców była to super zabawa, nagrodzona medalami.
Widać teraz, że klub stawia głównie na młodzież. Wzięliśmy się za szkolenie od najmłodszych. Obecnie mamy sporo grup skrzatów, żaków oraz orlików, które teraz bardzo ruszyły do przodu. Dzięki pomocy miasta oraz firmy Can-Pack jest to wszystko bardzo fajnie poukładane. Model gry odpowiada temu by chłopcy grali, rozgrywali a nie kopali piłkę do przodu. Już są tego efekty, że Ci zawodnicy chcą grać w piłkę, nie uciekają od niej jak to było wcześniej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego turnieju, które znajdują się pod tym linkiem. Ich autorem jest Piotr Kościółek.

Mecze żaków:
Okocimski KS Brzesko – TAP – Tarnów 0:0
Okocimski KS Brzesko – Błękitni Tarnów 4:2
Okocimski KS Brzesko – Metal Tarnów 5:1
Okocimski KS Brzesko – Łęgovia Łęg Tarnowski 0:0

Okocimski KS: Nicolas Zydroń, Sebastian Palej, Karol Wójtowicz, Mateusz Wątroba, Kacper Meus, Szymon Wolsza, Jakub Hoszwa, Maciej Pasula. Trenerzy: Mateusz Wawryka, Konrad Kołodziej.

Mecze skrzatów:
Okocimski KS Brzesko – AP EF Zakliczyn 4:1
Okocimski KS Brzesko – Elita Brzesko 2:0
Okocimski KS Brzesko – Westovia Tarnów 2:4
Okocimski KS Brzesko – FA Dąbrowa Tarnowska 1:1

Okocimski KS: Szymon Wawryka, Patryk Kita, Aleksander Małysa, Franciszek Szpil, Fabian Rosa, Kamil Kościółek, Mikołaj Klecki, Arkadiusz Wąs, Kacper Guzik. Trenerzy: Mateusz Wawryka, Konrad Kołodziej.

Mecze orlików:
Okocimski KS Brzesko – UKS Pleśna 1:0 (Jakub Kuciel)
Okocimski KS Brzesko – Unia Tarnów 2:0 (Jakub Kuciel x2)
Okocimski KS Brzesko – Beskid Żegocina 5:2 (Jakub Kuciel x3, Jakub Oleksy x2)
Okocimski KS Brzesko – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (Jakub Kuciel x2)

Okocimski KS: Igor Manelski, Filip Muller, Jakub Kuciel, Jakub Oleksy, Oliwer Skórka, Jacek Zasadni, Jakub Szczeciński, Patryk Lasota, Kacper Zachara. Trener: Radosław Jacek.

liga_malych_orlow_orliki_2017

 

Komentarze