15 czerwca 2017

Ligowe ostatki

Sezon ligi okręgowej dobiega końca. W swoim ostatnim meczu zespół Okocimskiego Brzesko zmierzy się z ekipą Orła Dębno. Spotkanie to rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 na boisku w Dębnie.

Tomasz Grzyb zdobywca drugiej bramki w meczu z Orłem Dębno. Fot. Dawid Zachara.
Tomasz Grzyb zdobywca drugiej bramki w meczu z Orłem Dębno. Fot. Dawid Zachara.

Do tej pory zespół z Dębna uzbierał na swoim koncie 35 punktów co daje im 7 miejsce w tabeli (9 zwycięstw, 8 remisów oraz 8 porażek) tracąc tym samym siedem oczek do „Piwoszy”. W ostatnim spotkaniu zawodnicy Sebastiana Grenia podzielili się punktami z Olimpią Bucze remisując 2:2. Obrona Okocimskiego będzie musiała zwrócić szczególną uwagę na grającego trenera, który ma na swoim koncie 7 strzelonych bramek. Nie wiele mniej goli ma dwójka innych zawodników: Mateusz Hamowski oraz Andrzej Węgrzyn mają po 6 trafień.

„Biało-niebiescy” zdecydowanie lepiej czują się w roli gospodarza zwyciężając na własnym terenie 6-krotnie. Gorzej szło im w spotkaniach wyjazdowych gdzie tylko 3 razy zdobyli komplet punktów.

Ostatnie spotkania Orła Dębno:
Olimpia Bucze – Orzeł Dębno 2:2
Orzeł Dębno – Olimpia Kąty 1:2
Dunajec Zakliczyn – Orzeł Dębno 4:1

Zespół Okocimskiego można w tym sezonie śmiało nazwać „królami remisów”. W rozegranych dotychczas 25 spotkań zawodnicy Marcina Manelskiego aż 12-krotnie dzielili się punktami z innymi zespołami. W ostatnim spotkaniu „Piwosze” musieli uznać wyższość Pagenu Gnojnik przegrywając na własnym terenie 0:1. Porażka ta spowodowała spadek na trzecie miejsce w tabeli na rzecz Rylovii Rylowa.

W poprzedniej rundzie obie ekipy musiały podzielić się punktami kończąc spotkanie wynikiem 2:2. Bramki dla Okocimskiego zdobyli: Andrzej Ryglowski oraz Tomasz Grzyb.

Ostatnie spotkania Okocimskiego KS Brzesko:
Okocimski KS Brzesko – Pagen Gnojnik 0:1
Polan Żabno – Okocimski KS Brzesko 0:0
Okocimski KS Brzesko  – Rylovia Rylowa 0:0

26. kolejka:
Dunajec Mikołajowice – Olimpia Kąty
Dunajec Zakliczyn – Olimpia Bucze
Orzeł Dębno –    Okocimski KS Brzesko
LKS Gnojnik – Naprzód Sobolów
MLKS Żabno –    Radłovia Radłów
Rylovia Rylowa – Górnik Siedlec
Strażak Mokrzyska – Olimpia Wojnicz

Komentarze