31 maja 2017

Czas na lidera

Pomału zbliżamy się do końca sezonu ligi okręgowej. Przed zawodnikami Okocimskiego zostało do rozegrania raptem 3 kolejki, w których zmierzą się m.in z Polanem Żabno. Początek tego spotkania wyznaczono na piątek o godzinę 18:00 w Żabnie.

Zespół Okocimskiego Brzesko nie sprostał liderowi z Żabna Fot Dawid Zachara
Zespół Okocimskiego Brzesko nie sprostał liderowi z Żabna\Fot. Dawid Zachara

Po zapewnieniu sobie awansu do IV ligi zawodnicy z Żabna nie zwalniają tempa ogrywając kolejne zespoły. W ostatniej kolejce podopieczni Piotra Brożka pewnie zwyciężyli z Olimpią Bucze pokonując ich 4:2. Wygrana ta pozwoliła Polanowi zwiększyć swoją przewagę do 15 punktów nad drugim Okocimskim. Do tej pory ekipa z Żabna uzbierała na swoim koncie 56 punktów  (18 zwycięstw, 2 remisy oraz 3 porażki). Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest natomiast Wojciech Kruk, który ma na swoim koncie 15 trafień. Obrona „Piwoszy” uważać musi również na takich zawodników jak: Krzysztof Bugajski, czy Bartłomiej Motyka, którzy mają kolejne po 10 i 12 bramek w tym sezonie.

Ostatnie spotkania Polanu Żabno:
Olimpia Bucze – Polan Żabno 2:4
Pagen Gnojnik – Polan Żabno 0:0
Polan Żabno – Olimpia Kąty 4:1

Końcówka sezonu nie należy do zbytnio udanych w wykonaniu zespołu Okocimskiego Brzesko. W ostatnich trzech spotkaniach ekipa Marcina Manelskiego zdobyła raptem dwa punkty. Mimo to zdołała obronić pozycję wicelidera mając trzypunktową przewagę nad trzecią Rylovią Rylowa.

W meczu obu drużyn w poprzedniej rundzie lepsi okazali się zawodnicy Polanu wygrywając w Brzesku 2:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali Tomasz Grzyb dla „Piwoszy” oraz  dwukrotnie Bartłomiej Motyka ustalając wynik w samej końcówce meczu.

Ostatnie trzy spotkania Okocimskiego KS Brzesko:
Okocimski KS Brzesko – Rylovia Rylowa 0:0
Strażak Mokrzyska  – Okocimski KS Brzesko 3:0
Okocimski KS Brzesko – Olimpia Wojnicz 1:1

24. kolejka:

2 czerwiec godz. 18:00 Polan Żabno – Okocimski KS Brzesko

3 czerwiec godz. 17:30 Dunajec Mikołajowice – Dunajec Zakliczyn
3 czerwiec godz. 18:00 Orzeł Dębno – Olimpia Kąty
3 czerwiec godz. 18:00 Pagen Gnojnik – Olimpia Bucze
3 czerwiec godz. 18:00 Strażak Mokrzyska – Radłovia Radłów

4 czerwiec godz. 18:00 Rylovia Rylowa – Naprzód Sobolów
4 czerwiec godz. 18:00 Olimpia Wojnicz – Górnik Siedlec

Komentarze