18 maja 2017

W sobotę derby gminy Brzesko

Po remisie jaki zanotował Okocimski w meczu z Olimpią Wojnicz czas na spotkanie ze Strażakiem Mokrzyska. Derby gminy Brzesko odbędą się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Mokrzyskach.

oks-strazak2

Strażak Mokrzyska do tej pory uzbierał na swoim koncie 26 punktów (8 zwycięstw, 2 remisy, 10 porażek) co daje mu 9 miejsce w lidze okręgowej.  Ekipa Tomasza Rogóża  znalazła się w małym kryzysie, gdyż od pięciu kolejek gracze Strażaka nie potrafią znaleźć sposobu na zdobycie kompletu punktów. Ostatnio sztuka ta udał im się dopiero 25 marca, gdy pokonali w meczu wyjazdowym Dunajec Zakliczyn 3:0. Mimo czarnej serii Strażak znacznie lepiej radzi sobie w meczach przed własną publicznością gdzie zdobył 20 punktów. Dużo gorzej wiedzie im suę na wyjazdach, w których zdobyli zaledwie 6 punktów.
Oprócz zmagań ligowych Strażak rywalizuje jeszcze w Pucharze Polski. Dzięki wygranej w rozgrywkach na szczeblu podokręgu brzeskiego Strażak awansował do etapu na szczeblu podokręgu tarnowskiego. W półfinale ekipa z Mokrzysk pokonała Naprzód Sobolów 1:0. W meczu finałowym zmierzy się z czwartoligową Tarnovią Tarnów.

Ostatnie spotkania Strażaka Mokrzyska:
Strażak Mokrzyska – Olimpia Kąty 1:2
Dunajec Zakliczyn – Strażak Mokrzyska 3:2
Strażak Mokrzyska – Orzeł Dębno 2:2

Odmienną serię notuje za to zespół Okocimskiego, który nie doznał jeszcze porażki w rundzie rewanżowej. Mimo straty dwóch „oczek” w ostatnim spotkaniu podopieczni Marcina Manelskiego zdobyli w tym roku  już 18 punktów. Niestety w sobotnim spotkaniu szkoleniowiec „Piwoszy” nie będzie mógł skorzystać z Michała Zydronia, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Uważać cięgle musi natomiast Tomasz Florek, który ma na swoim koncie trzy upomnienia.

W ostatnim meczu obu drużyn lepsi okazali się „Piwosze”, którzy po bramkach Tomasza Gałki, Jarosława Święcha oraz Tomasza Grzyba pewnie pokonali Strażaka Mokrzyska 3:0.

Ostatnie spotkania Okocimskiego KS Brzesko:
Okocimski KS Brzesko – Radłovia Radłów 2:0
Górnik Siedlec – Okocimski KS Brzesko 2:3
Okocimski KS Brzesko – Olimpia Wojnicz 1:1

22. kolejka:
20 maj godz. 17:30 Dunajec Mikołajowice – Orzeł Debno
20 maj godz. 18:00 Pagen Gnojnik – Dunajec Zakliczyn
20 maj godz. 17:00 Polan Żabno – Olimpia Kąty
20 maj godz. 17:00 Strażak Mokrzyska  – Okocimski KS Brzesko
20 maj godz. 18:00 Rylovia Rylowa – Olimpia Bucze

21 maj godz. 17:30 Olimpia Wojnicz – Naprzód Sobolów
21 maj godz. 16:00 Górnik Siedlec – Radłovia Radłów

Komentarze