25 lutego 2017

W sparingu: Start 77 – Okocimski 3:3

W swoim czwartym meczu sparingowym przed rundą wiosenną piłkarze Okocimskiego zremisowali w Biadolinach Szlacheckich z miejscowym Startem 77 3:3. Spotkanie miało dwa zupełnie różne oblicza. Do przerwy, gdy na boisku w szeregach „Piwoszy” przebywali zawodnicy pierwszej drużyny OKS prowadził 3:1. Po zmianie stron brzescy trenerzy desygnowali do gry wyłącznie juniorów, a ci nie sprostali w starciu z bardziej doświadczonymi gospodarzami tracąc dwa gole. Warto dodać, że bramki dla Okocimskiego zdobyli Mateusz Stolarz, zawodnik testowany oraz trenujący z Okocimskim Radosław Jacek, dla którego był to pierwszy występ po ciężkiej kontuzji kolana.

start77_oks_1617_sparing_1

Start 77 Biadoliny Szlacheckie – Okocimski KS Brzesko 3:3 (1:3)
Bramki:
? 24, ? 55, ? 66 – Mateusz Stolarz 9, testowany 14, Radosław Jacek 27.

Okocimski (I połowa): Karol Jurkiewicz – testowany, Mateusz Stolarz, Tomasz Florek, Andrzej Ryglowski – Kamil Socha, Michał Zydroń, Łukasz Kołodziej, Tomasz Grzyb – Łukasz Hajduga, Krzysztof Kornaś oraz Tomasz Jagiełka, Radosław Jacek.

Okocimski (II połowa): Mikołaj Uryga – Dariusz Salamon, Filip Ząbkowski, Tadeusz Kotra, Konrad Poliszak – Radosław Pietrzyk, Kamil Sojka, Jakub Mendel, Kamil Chruściel – Kacper Kmiecik, Krzysztof Kornaś oraz Jakub Seidler, Sebastian Musiał, Wiktor Zelek.

Sobotni mecz sparingowy drużyny Okocimskiego z przedstawicielem brzeskiej klasy A miał dwa różne oblicza. Pierwszą odsłonę spotkania zdecydowanie wygrali „Piwosze”, którzy w pierwszych 30 minutach zaaplikowali miejscowym trzy bramki pozwalając zawodnikom Startu na zdobycie jednego gola. Wyjściową jedenastkę „Piwoszy” stanowili przede wszystkim zawodnicy pierwszego zespołu uzupełnieni o gracza testowanego oraz napastnika juniorów Krzysztofa Kornasia. Po raz pierwszy po ciężkiej kontuzji kolana na placu gry pojawił się z kolei doskonale znany w Brzesku Radosław Jacek, który na razie trenuje z Okocimskim i w dalszym ciągu rozważa występy w brzeskiej drużynie w rundzie wiosennej.

Warto dodać, że trener Marcin Manelski nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników jak chociażby Dawida Lizaka, Macieja Pawlika i Arkadiusza Goryczki (udział w halowych mistrzostwach Polski do lat 18 w barwach BSF Bochnia), Konrada Kołodzieja (turniej skrzatów), Jarosława Święcha (choroba), czy nieobecnych z innych powodów Tomasza Gałki, Jakuba Barana i Michała Wieciecha.

Druga część tego test-meczu miała zupełnie inne oblicze. Sztab szkoleniowy Okocimskiego desygnował do gry wyłącznie juniorów, którzy nie sprostali gospodarzom tracąc dwie bramki.

Zawodnicy Okocimskiego powoli wchodzą w decydujący etap przygotowań do rundy wiosennej. Za tydzień w sobotę 4 marca (prawdopodobnie na boisku treningowym w Brzesku) podopieczni trenera Marcina Manelskiego rozegrają kolejny mecz kontrolny, a ich rywalem będzie Nadwiślanka Nowe Brzesko, zaś w niedzielę 12 marca czeka ich pierwsze oficjalne spotkanie w 2017 roku, czyli wyjazdowy pojedynek w ramach Pucharu Polski z Olimpią Kąty. Start rozgrywek ligowych wyznaczono na 25 marca, kiedy to OKS podejmie na własnym terenie Dunajec Zakliczyn. Prawdopodobnie tydzień wcześniej brzeszczanie zagrają jeszcze jedną grę sparingową, która będzie jednocześnie próbą generalną przed inauguracją rundy wiosennej.