14 lutego 2017

Pracowity tydzień juniorów i seniorów Okocimskiego

Mija niespełna miesiąc od rozpoczęcia przygotowań pierwszej drużyny Okocimskiego Klubu Sportowego do rundy rewanżowej w gr. I tarnowskiej klasy okręgowej. Podopieczni trenera Marcina Manelskiego mają za sobą 2 mecze sparingowe. Kolejne spotkanie kontrolne zaplanowano już na najbliższą sobotę 18 lutego, a rywalem „Piwoszy” będzie czwartoligowy Orzeł Piaski Wielkie.

Miniony tydzień był dla większości zawodników pierwszego zespołu niezwykle pracowity. Spora część kadry, a przede wszystkim zawodnicy z roczników 1998-1999 uczestniczyli wspólnie z juniorami Okocimskiego w dochodzeniowym obozie przygotowawczym, który zorganizowano na obiektach ZSP nr 2 Brzesku. Piłkarze mieli do dyspozycji halę sportową, siłownię, boisko ze sztuczną nawierzchnią typu „orlik” oraz basen. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu. Ponadto młodzi zawodnicy wzięli udział w wykładach teoretycznych zorganizowanych przez trenera koordynatora Marcina Manelskiego i trenera drużyny juniorów Tomasza Rogóża. Niestety aura jaka panowała w minionym tygodniu nie była zbyt łaskawa dla piłkarzy. Ze względu na trudne warunki terenowe (zmrożone i oblodzone boiska) nie doszły do skutku mecze sparingowe juniorów z Orłem Dębno oraz mecz wewnętrzny pomiędzy seniorami a juniorami zaplanowany na niedzielę. Część zawodników wzięła jednak udział w sobotnim finale ligi halowej TOZPN.

W tym tygodniu podopieczni trenera Manelskiego powracają do regularnego planu treningowego. W sobotę 18 lutego rozegrają oni swój trzeci mecz sparingowy, a ich rywalem będzie przedostatni zespół IV ligi małopolskiej (zachód) Orzeł Piaski Wielkie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11 na sztucznym boisku Nadwiślanu Kraków. Warto dodać, że szkoleniowcem Orła jest Marek Holocher, znany przed lat bramkarz brzeskiej drużyny, który wywalczył z Okocimskim awans do II ligi w roku 1993.

Komentarze