5 lutego 2017

Podsumowanie zimowiska z Okocimskim i UKS Trójeczka

Niezwykle pracowicie spędzili pierwszy tydzień ferii zimowych najmłodsi zawodnicy Okocimskiego Klubu Sportowego oraz ich trenerzy, którzy w dniach 30 stycznia – 3 lutego uczestniczyli w zimowisku, które OKS zorganizował wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym „Trójeczka” działającym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku.

zimowisko2017

W zimowisku wzięło udział blisko 90 najmłodszych adeptów piłki nożnej zrzeszonych w Okocimskim oraz osoby spoza klubu. Począwszy od najmłodszej grupy naborowej, czyli skrzatów (roczniki 2010 i młodsi), żaków (2008-2009), orlików (2006-2007) oraz młodzików (2004-2005). Pieczę nad dziećmi objęli trenerzy pracujący w brzeskim klubie: Marcin Manelski (trener koordynator), Marek Małysa (młodziki), Radosław Jacek (orliki), Mateusz Wawryka (żaki), Konrad Kołodziej (skrzaty) oraz Rufin Wójtowicz (asystent).

Znaczna część zajęć odbywała się na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Zawodnicy mieli do dyspozycji przede wszystkim nowoczesną halę sportową, gdzie trenerzy przeprowadzali z nimi treningi piłkarskie. Ponadto w salach lekcyjnych młodzi piłkarze uczestniczyli w wykładach metodycznych poświęconych m.in. tematyce zdrowego odżywiania, zagadnień taktycznych oraz odpowiedniego podejścia do reprezentowania klubu.

Oprócz zajęć czysto piłkarskich dzieci korzystały także z dodatkowych atrakcji. Dzięki uprzejmości Katarzyny Pytki z Akademii Ruchu Libra starsza grupa miała możliwość uczestniczyć w zajęciach fitness. Dla młodszych dzieci przewidziano wspólne wyjście do brzeskiego kina. Z kolei skrzaty i żaki miały do dyspozycji salę zabaw dla dzieci Lililand. W ramach treningu uzupełniającego młodziki i orliki skorzystali z brzeskiej pływalni.

W czwartek odbyły się turnieje wewnętrzne chłopców i dziewcząt. Oprócz zawodników Okocimskiego wzięły w nich udział dzieci zrzeszone w UKS Trójeczka. Nad prawidłową organizacją cały czas czuwali trenerzy OKS-u.
Warto dodać, że uczestnicy zimowiska objęci byli pełnym wyżywieniem, które serwowała szkolna stołówka.

Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego pragnie podziękować następującym instytucjom i osobom:
Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 za pomoc i możliwość organizacji zimowiska na obiektach szkoły
Gminie Brzesko za wsparcie finansowe zimowiska
Katarzynie Pytce z Akademii Ruchu Libra za życzliwość i chęć współpracy z klubem
Wszystkim trenerom Okocimskiego zaangażowanym w zimowisko za ich ciężką, wielogodzinną pracę

Jako Zarząd mamy nadzieję, że zimowisko na stałe wpiszę się w kalendarz imprez organizowanych przez Okocimski Klub Sportowy, a z każdym kolejnym rokiem liczba uczestników i atrakcyjność zajęć będzie stała na jeszcze wyższym poziomie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”75″ gal_title=”Zimowisko 2017″]

Komentarze