18 grudnia 2016

Relacja z Piłkarskiego Zakończenia Roku 2016 OKS

W sobotę 17 grudnia w nowo otwartej hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku miało miało miejsce Piłkarskie Zakończenie Roku 2016 Okocimskiego Klubu Sportowego. Jego głównym założeniem była możliwość zaprezentowania wszystkich drużyn brzeskiego klubu, podsumowania mijającego roku oraz wspólnej integracji ludzi związanych z OKS-em. Już teraz można śmiało stwierdzić, że sobotnia impreza okazała się strzałem w dziesiątkę i oby na stałe wpisała się do klubowego kalendarza.

Fot. Grzegorz Golec / RDN Małopolska
Fot. Grzegorz Golec / RDN Małopolska

Zebranych uroczyście powitał prezes Okocimskiego Klubu Sportowego Maciej Pytka. Pokrótce naświetlił on obecną sytuację panującą w klubie i w paru zdaniach podsumował dokonania OKS-u w kończącym się 2016 roku.
– Biorąc pod uwagę sytuację jaką zastaliśmy w lutym uważam, że możemy mieć dużo powodów do radości. Przede wszystkim udało nam się zachować funkcjonujące struktury w klubie i podtrzymać szkolenie dzieci i młodzieży w takim kształcie jak dotychczas. W klubie zapanowała względna stabilizacja organizacyjna, a trenerzy i zawodnicy mogli się w całości skoncentrować na tym co dla nich najważniejsze, czyli zajęciach piłkarskich. Z każdym miesiącem notujemy coraz większe zainteresowanie udziałem w treningach w grupach dziecięcych, a co za tym idzie przybywa nam nowych zawodników. Już teraz możemy powiedzieć, że w szeregach Okocimskiego Klubu Sportowego mamy blisko 180 zawodników. Tendencja ta jest wzrostowa. Na koniec przyszłego roku spodziewamy się, że liczba ta przekroczy 200 osób. W planach jest utworzenie drużyny juniorów młodszych, grupy przedszkole oraz stworzenie całkowicie od podstaw pierwszego w historii zespołu dziewcząt – powiedział prezes klubu.

Nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich sponsorów i instytucji wspierających OKS w 2016 roku na czele ze sponsorem generalnym klubu Firmą Can-Pack S.A. i Fundacją Can-Pack oraz Urzędem Gminy Brzesko i Firmą Carlsberg Polska. Prezes podziękował także rodzicom dzieci trenujących w Okocimskim za ich całoroczny wkład w rozwój klubu. W imieniu zarządu klubu prezes złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczno-noworoczne.

Kolejnym punktem Piłkarskiego Zakończenia Roku 2016 była prezentacja wszystkich drużyn Okocimskiego: skrzatów, żaków, młodzików I i II, trampkarzy, juniorów starszych i seniorów.

Wyróżniono także przedstawicieli najmłodszych drużyn, którzy w mijającym roku wykazali się stuprocentową frekwencją na zajęciach i solidnością w podejściu do treningów. W zespole skrzatów byli to: Szymon Wawryka, Arkadiusz Wąs, Franciszek Szpil, Filip Jacek, Jakub Habryło. Wśród żaków wyróżniono Marcela Kolodę, Macieja Pasulę, Mateusza Wróbla, Jakuba Wróbla i Karola Wójtowicza, zaś w ekipie orlików Jakuba Szczecińskiego, Kacpra Zacharę, Igora Manelskiego, Jakuba Oleksego oraz Łukasza Skoczka. Następnie wszyscy pozostali zawodnicy otrzymali z rąk zaproszonych gości: Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki, Sekretarza Gminy Brzesko Stanisława Sułka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Ojczyka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku Doroty Wójcik oraz członków zarządu klubu paczki świąteczne ufundowane przez klub.

Ostatnim akcentem części oficjalnej był występ zespołu tanecznego „Hop-Dance” ze studia tańca Marty Stachowicz a Akademii Ruchu Libra.

O część sportową zadbali trenerzy Okocimskiego Klubu Sportowego. Równolegle odbywały się mini-turnieje oraz testy sprawnościowe dla najmłodszych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie sobotniej imprezy rozegrano mini-turniej z udziałem drużyny seniorów Okocimskiego, trenerów, oldbojów oraz reprezentacji rodziców. Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym, a najlepszą okazała się ekipa seniorów OKS-u.

Podsumowując, sobotnie Piłkarskie Zakończenie Roku 2016 można zaliczyć jak najbardziej do udanych. Pierwsza tego typu wewnętrzna impreza zorganizowana przez OKS była wspaniałą okazją do wspólnej integracji osób związanych z klubem, rodziców oraz dzieci trenujących w Okocimskim w myśl hasła: „Razem tworzymy historię naszego klubu”. Co najważniejsze wszystko odbywało się w znakomitej sportowej atmosferze. Miejmy nadzieję, że ta impreza na stałe wpisze się do klubowego kalendarza.

Komentarze