8 grudnia 2016

Młodzi piłkarze Okocimskiego mistrzami Małopolski!

W rozegranych w Limanowej finałach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku zdobyli tytuł najlepszej drużyny w Małopolsce. Prawo do gry w tych zawodach piłkarze z Brzeska zapewnili sobie wygrywając kolejne etapy eliminacji, począwszy od zawodów gminnych, powiatowych i regionalnych (okręg tarnowski). O sile brzeskiej drużyny stanowili w przeważającej większości młodzi piłkarze Okocimskiego Klubu Sportowego. Warto dodać, że opiekunem „trójki” był na co dzień trener młodzików OKS Marek Małysa.

psp3_1

W turnieju finałowym drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Do kolejnego etapu awansowały dwie pierwsze ekipy z każdej grupy. Przeciwnikami naszych zawodników byli uczniowie z PSP Myślenice i PSP Rożnów. Dwa grupowe zwycięstwa 3:1 z Myślenicami i 3:2 z Rożnowem zapewniły brzeszczanom grę w ścisłym finale. Pokonanie drużyny z PSP nr 4 Bochnia (2:0), PSP Rożnów (3:2) i zdobycie 6 punktów zagwarantowało końcowy sukces.

Warto dodać, że młodzi piłkarze z gminy Brzesko stanowią mocną pozycję w rozgrywkach piłkarskich w Małopolsce, bowiem w ubiegłorocznych wojewódzkich rozgrywkach tytuł najlepszej drużyny regionu zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa w Okocimiu, pokonując w eliminacjach gminnych tegorocznych zwycięzców.

Drużyna z Brzeska występowała w składzie: Franciszek Garbień – bramkarz, Adrian Smaluch, Konrad Łoboda, Oliwier Okas, Kacper Klimek, Paweł Put, Łukasz Pośladek, Kacper Leś, Marcel Kubala, Kamil Marecik, Igor Gurgul, Konrad Poliszak, Michał Siudut. Trenerem i opiekunem zespołu był nauczyciel WF Marek Małysa, były zawodnik OKS Brzesko.

W uroczystym zakończeniu szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez MSZS w Krakowie oraz GSZS w Alwerni. Organizatorem zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy Kraków, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Limanowa, ZPO – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego w Limanowej i ZSS nr 3 Limanowa. Patronat honorowy nad rozgrywkami sprawował Jacek Krupa-Marszałek Województwa Małopolskiego

Klasyfikacja końcowa:
1. PSP nr 3 Brzesko 6 – (6:4)
2. PSP Rożnów 4 – (9:7)
3. PSP nr 4 Bochnia 4 – (4:5)
4. PSP nr 92 Kraków 3 – (3:6)
5. PSP Paszkówka
6. PSP nr 3 Myślenice

W meczu o 5. miejsce PSP Paszkówka pokonała PSP nr 3 Myślenice 1:0

źródło: własne / brzesko.pl

Komentarze