1 grudnia 2016

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu młodzików

Kolejną grupą młodzieżową Okocimskiego, której dokonania chcielibyśmy przybliżyć są młodziki prowadzeni przez trenera Marka Małysę. Pierwszy zespół na półmetku zmagań pewnie prowadzi w I lidze tarnowskiej, zaś druga drużyna zajmuje drugą lokatę w rozgrywkach II ligi.

mlodziki1_2016
Pierwszy zespół młodzików Okocimskiego

Grupa młodzików Okocimskiego to blisko 40-osobowa kadra chłopców z rocznika 2004 oraz 2005. Jej opiekunem jest Marek Małysa, który prowadzi zarówno pierwszy zespół występujący w I lidze tarnowskiej, jak i rezerwy grające na co dzień w II lidze.

Po rundzie jesiennej młodzi „Piwosze” wraz z trenerem mogą czuć bardzo dużą satysfakcję. Na półmetku rozgrywek z dorobkiem 35 punktów pierwszy zespół Okocimskiego zajmuje 1 miejsce w tabeli. Przewaga nad drugą Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska wynosi już siedem oczek. Warto zaznaczyć, że młodziki przez całą rundę jesienną nie mieli sobie równych. We wszystkich dotychczas rozegranych spotkaniach nie ponieśli żadnej porażki. Na ich koncie znajduje się 11 zwycięstw oraz dwa remisy. Okocimski jest również zespołem, który stracił najmniej bramek – zaledwie trzy. Zawodnicy nie próżnowali również w akcjach ofensywnych strzelając rywalom  aż 42 gole. Duży wpływ na to miał napastnik Okocimskiego Jakub Gryga, który zanotował aż 15 trafień co czyni go najlepszym strzelcem zespołu.

– Na początku nie wyglądało to tak obiecująco, ale po dobrej organizacji w klubie udało się nam zachować trzon drużyny co było bardzo ważne dla osiągniętego wyniku. Chłopcy pod wpływem systematycznych treningów zaczęli rozgrywać dobre mecze, zbierając przy tym cenne punkty, co pozwoliło im zajmować co raz to wyższe miejsca. Uważam, że mamy silną kadrę, ale nie spodziewałem się że zespół osiągnie taki wynik. Tak naprawdę nie liczyliśmy, że po rundzie jesiennej młodziki znajdą się na pierwszym miejscu, celem miała być nauka oraz pokazanie się z jak najlepszej strony – mówi trener Marek Małysa.

Pierwszy zespół młodzików stoi przed dużą szansą awansu do Małopolskiej Ligi Młodzików co byłoby bez wątpienia największym osiągnięciem wszystkich grup młodzieżowych Okocimskiego w obecnym sezonie. – Jeśli uda się nam przepracować okres zimowy w takim samym stopniu co przed sezonem oraz kadra zespołu nie ulegnie większym zmianom to uważam, że jesteśmy wstanie utrzymać obecne miejsce – dodaje szkoleniowiec młodzików.

Młodziki to również druga drużyna, która powstała przed sezonem 2016/17 i rywalizuje w II lidze na szczeblu podokręgu brzeskiego. Po sześciu kolejkach podopieczni Marka Małysy zajmują wysokie drugie miejsce w tabeli ustępując jedynie Volleyowi Brzesko, który wyprzedza młodych „Piwoszy” o zaledwie 3 punkty. Obecne rozgrywki biało-zieloni rozpoczęli fantastycznie gromiąc w meczu wyjazdowym rówieśników z Poręby Spytkowskiej aż 13:2. Najlepszymi strzelcami w szeregach młodzików II są Marcel Kubala oraz Łukasz Pośladek, którzy mają po pięć trafień. Tuż za nimi plasuje się Paweł Put, który ma o jedną bramkę mniej.

mlodziki2_2016_1
Druga drużyna młodzików Okocimskiego

– Cieszy nas również wysokie miejsce drugiej drużyny. Jednak głównym celem dla tego zespołu jest ogrywanie zawodników, którzy dopiero co wchodzą do zespołu lub rozgrywali mniej spotkań w pierwszej drużynie. Staramy się żeby każdy zawodnik skorzystał z możliwości gry w meczu, a nie ograniczał się tylko do pokazania się na treningach –  dodaje Marek Małysa

Oba zespoły czeka również bardzo ciekawy okres przygotowawczy. Na co dzień młodziki trenuje w nowoczesnej hali przy Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku. Ponadto mają do dyspozycji brzeski basen oraz w ramach zajęć uzupełniających kręgielnię. – W okresie zimowym weźmiemy udział w rozgrywkach halowych. Mamy możliwość wystawienia trzech zespołów. Dwa z nich będą rywalizowały w lidze tarnowskiej, a jedna będzie występować w Jadownikach. Myślę, że będzie to dobre miejsce do pokazania swoich umiejętności oraz powalczenia przez zawodników o pierwszy skład podczas rundy rewanżowej – kończy trener młodzików.

Komentarze