25 listopada 2016

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu juniorów starszych

Po zakończeniu rundy jesiennej przyszedł czas na podsumowanie dokonań grup młodzieżowych występujących w rozgrywkach ligowych. Pierwszą z nich będą juniorzy starsi, którzy reprezentują barwy Okocimskiego pod wodzą trenera Tomasza Rogóża.

juniorzys2016

Na wstępie warto przypomnieć, że większą cześć kadry stanowią zawodnicy, którzy powinni występować w juniorach młodszych. Praktycznie wszyscy nominalni juniorzy starsi zostali włączeni do pierwszej drużyny, która rywalizuje w lidze okręgowej. W przerwie zimowej planowane jest utworzenie grupy juniorów młodszych. Miałaby ona powstać od rundy wiosennej, lecz bliższe szczegóły dotyczące spraw organizacyjnych będą znane w styczniu. Jeśli chodzi o drużynę juniorów starszych, to na dzień dzisiejszy tworzy ją blisko 30-osobowa grupa. Od początku sezonu młodzi piłkarze mają do dyspozycji trzy jednostki treningowe (dotychczas były dwie) oraz zajęcia na basenie.

Jesienne dokonania juniorów starszych w I lidze okręgowej prezentują się następująco: 6 zwycięstw, 2 remisy oraz 5 porażek. Zawodnicy Okocimskiego po 13 kolejkach z dorobkiem 20 punktów kończą rok 2016 na siódmym miejscu. Mimo słabego początku w wykonaniu podopiecznych Tomasza Rogóża, którzy przegrali dwa pierwsze spotkania potrafili w kolejnych meczach zdobyć swoje pierwsze punkty. Seria spotkań bez porażki trwała przez siedem kolejek, w tym czasie zespół Okocimskiego Brzesko uzbierał na swoim koncie aż 17 punktów. Końcówka rundy niestety zakończyła się porażką z Orłem Lisia Góra 2:3. Na półmetku rozgrywek „Piwosze” tracą do lidera z Bochni aż 19 punktów. W spotkaniu między obiema ekipami lepsi okazali się zawodnicy z Bochni, którzy minimalnie wygrali z Okocimskim 5:4

Na koniec rundy jesiennej najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Lizak – zdobywca 10 goli. Warto dodać, że na co dzień występuje on w drużynie seniorów. Tuż za nim znajduje się Mateusz Poradowski, który ma cztery bramki mniej.

O komentarz poczynań juniorów starszych poprosiliśmy także trenera drużyny Tomasza Rogóża:

– Większość chłopaków znajdująca się w obecnej kadrze wyszła dopiero co z wieku trampkarza, czyli mam tu na myśli rocznik 2001. Celem na najbliższy sezon jest zajęcie miejsca w środku tabeli i przestawienie zawodników z gry trampkarzy do juniorów starszych. W praktyce oznacza to przeskok o jedną kategorie wiekową. Uważam, że zawodnicy coraz lepiej sobie radzą w rozgrywkach i po przerwie zimowej będziemy chcieli zająć jak najwyższą pozycję w tabeli. W tej chwili odrobienie strat do lidera jest mało realne, ale cel jaki obraliśmy na ten sezon jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Mamy młody perspektywiczny zespół, który w przyszłości będzie walczył o jak najwyższe cele. Niewykluczone, że już w następnym sezonie będziemy chcieli zająć miejsce w pierwszej trójce. Obecne rozgrywki traktujemy jako ogrywanie zawodników na tym poziomie i przyzwyczajanie do stylu gry w juniorach starszych – mówi trener Tomasz Rogóż.

Tabele oraz wyniki spotkań juniorów starszych można zobaczyć pod tym linkiem

Komentarze