3 listopada 2016

Ligowe ostatki

Przed nami ostatnie ligowe pojedynki w tej rundzie. W ramach 13. kolejki zespół Okocimskiego Brzesko zmierzy się z Orłem Dębno. Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godzinę 13:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

W sobotnim meczu w drużynie Okocimskiego zabraknie Dawida Lizaka
W sobotnim meczu w drużynie Okocimskiego zabraknie Dawida Lizaka

Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej zespół Orła Dębno ma na swoim koncie 19 punktów (5 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki). Dorobek ten pozwolił im na zajęcie wysokiego piątego miejsca, z którego tracą do Okocimskiego Brzesko zaledwie dwa oczka. W ostatniej kolejce podopieczni Sebastiana Grenia pokonali przed własną publicznością Olimpię Bucze 2:1. Zwycięstwo zapewnili sobie jednak dopiero w 90 minucie meczu, a zwycięską bramkę strzelił Mariusz Gicala.
Ekipa z Dębna dobrze radzi sobie w meczach domowych, w których tylko raz zaznała gorycz porażki. Gorzej wiedzie im się natomiast w pojedynkach wyjazdowych. Na pięć rozegranych spotkań Orzeł zdołał wygrać zaledwie jedno.

Poza spotkaniami ligowymi Orzeł Dębno rywalizuje również w rozgrywkach Pucharu Polski. W II rundzie piątoligowiec pewnie pokonał Sokoła Maszkienice 5:2, co dało im awans do kolejnej rundy, w której zmierzy się z Aradią Olszyny.

Ostatnie trzy spotkania Orła Dębno:
Orzeł Dębno – Olimpia Bucze 2:1
Olimpia Kąty – Orzeł Dębno 3:3
Orzeł Dębno – Dunajec Zakliczyn 1:1

Ekipa Marcina Manelskiego po remisie z Pagenem Gnojnik będzie chciała godnie pożegnać się ze swoją publicznością zgarniając w sobotnim spotkaniu komplet punktów. W meczu tym zabraknie Dawida Lizaka, który pauzuje za czerwoną kartkę jaką ujrzał w starciu z Polanem Żabno.
Ewentualna wygrana w ostatnim pojedynku nie gwarantuje jednak „Piwoszom” drugiego miejsca. Swoje dwa zaległe mecze ma do rozegrania Olimpia Kąty, a ta traci do Okocimskiego tylko dwa punkty.

Ostatnie trzy spotkania Okocimskiego Brzesko:
Pagen Gnojnik – Okocimski KS Brzesko 1:1
Okocimski KS Brzesko – Polan Żabno 1:2
Rylovia Rylowa – Okocimski KS Brzesko 0:0

13. kolejka:
5 listopada godz. 13:00 Okocimski KS Brzesko – Orzeł Dębno
5 listopada godz. 13:00 Naprzód Sobolów – Pagen Gnojnik
5 listopada godz. 13:00 Radłovia Radłów – Polan żabno
5 listopada godz. 13:00 Olimpia Wojnicz – Strażak Mokrzyska

6 listopada godz. 13:00 Olimpia Kąty – Dunajec Mikołajowice
6 listopada godz. 13:00 Olimpia Bucze – Dunajec Zakliczyn
6 listopada godz. 13:00 Górnik Siedlec – Rylovia Rylowa

Komentarze