29 października 2016

Znów bez wygranej

I tym razem nie udało się zwyciężyć podopiecznym Marcina Manelskiego, którzy zremisowali w meczu wyjazdowym z Pagenem Gnojnik 1:1. Autorami bramek byli: Arkadiusz Gemza  dla drużyny z Gnojnika oraz Tomasz Gałka dla Okocimskiego.

Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie Okocimskiego z Pagenem Gnojnik. Fot. Dawid Zachara.

Pagen Gnojnik – Okocimski KS Brzesko 1:1 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Gemza 56 – Tomasz Gałka 74.

Pagen: Rafał Lis – Mateusz Konstanty, Damian Sacha (87′ Tomasz Kopeć), Konrad Sacha, Wiesław Górak – Tomasz Górak, Jarosław Ulas, Krystian Orłowski, Robert Rubin, Adrian Babraj, Arkadiusz Gemza (88′ Łukasz Stelmach).

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Andrzej Ryglowski, Tomasz Florek, Arkadiusz Goryczka, Konrad Kołodziej (61′ Tomasz Gałka) – Tomasz Grzyb, Maciej Pawlik, Michał Zydroń, Jarosław Święch, Grzegorz Baran – Kamil Socha.

Żółte kartki: Wiesław Górak, Tomasz Górak, Konrad Socha, Arkadiusz Gemza, Mateusz Konstanty, Jarosław Ulas – Konrad Kołodziej, Andrzej Ryglowski.
Sędzia: Michał Sułek (Bochnia).
Widzów: 80.

Już w pierwszych minutach jako pierwsi zaatakowali goście z Brzeska. Kamil Socha dośrodkował w pole karne, gdzie piłka trafiła do Jarosława Święcha, jednak strzał pomocnika Okocimskiego bez problemów wyłapał bramkarz gospodarzy. Podobną akcję przeprowadzili zawodnicy z Gnojnika. Jarosław Ulas podał do Adriana Babraja, ten zdecydował się na strzał, który również wybronił Karol Jurkiewicz. W 26 minucie ponownie przed szansą zdobycie gola stanął Jarosław Święch, który nie wykorzystał dobrego zagrania od Tomasza Grzyba. Najbliżej zdobycia bramki był natomiast Maciej Pawlik. Pomocnik Okocimskiego oddał mocny strzał, który minimalnie przeleciał tuż obok bramki. Pod koniec pierwszej odsłony gry najgroźniejszą sytuację przeprowadzili gospodarze sobotniego spotkania. Jarosław Ulas wpadł w pole karne , w którym zdołał podać do Krystiana Orłowskiego,  strzał zawodnika Pagenu w ostatniej chwili wybronili zawodnicy Okocimskiego.

Druga część gry znakomicie ułożyła się dla ekipy z Gnojnika, która w 56 minucie zdobyła pierwszego gola. Arkadiusz Gemza najpierw ograł Konrada Kołodzieja, a później w sytuacji sam na sam pokonał Karola Jurkiewicza. Po stracie bramki goście z Brzeska rzucili się do odrabiania strat. Idealna okazja do tego była w 60 minucie, lecz po uderzeniu jednego z zawodników Okocimskiego instynktownie obronił Rafał Lis. Swoim sił spróbował również Tomasz Grzyb, który uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć golkipera miejscowych. Wynik wyrównał wprowadzony w drugiej połowie Tomasz Gałka, który wykorzystał świetne podania „Grzybka” i z okolicy jedenastego metra pewnie pokonał bramkarza Pagenu. W doliczonym czasie gry swoią okazje mieli zawodnicy Marcina Manelskiego. Rzut wolny z 17 metra wykonywał Grzegorz Baran. Uderzenie pomocnika „Piwoszy” przeleciało jednak niewiele obok bramki. Po tej sytuacji sędzia z Bochni zagwizdał po raz ostatni kończąc spotkanie wynikiem 1:1.