27 października 2016

Zrehabilitować się za Żabno

Zespół Okocimskiego Brzesko czeka ostatni mecz wyjazdowym w rundzie jesiennej. W ramach 12. kolejki brzeszczanie zmierzą się z Pagenem Gnojnik. Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godzinę 14:00 w Gnojniku.

pag-oks
Fot. Sportomaks.pl

Zespół Pagenu Gnojnik jeszcze przed startem nowego sezonu nie był pewny swojego udziału w rozgrywkach piątoligowych. Z klubem rozstał się dotychczasowy szkoleniowiec Arkadiusz Śliwa, a jego miejsce zajął Jarosław Ulas, który pełni rolę grającego trenera. Z drużyną pożegnało się również kilku ważnych zawodników m.in Tomasz Wolsza, Łukasz Hajduga oraz Tomasz Grzyb, którzy zasili ligowych rywali. Do tej pory ekipa z Gnojnika uzbierała na swoim koncie 12 punktów (4 zwycięstwa, 6 porażek) co daje im dziesiąte miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni Jarosława Ulasa niespodziewanie ulegli Olimpii Bucze 0:2.

Oprócz zmagań ligowych Pagen Gnojnik rywalizuje również w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie w II rundzie rozgromił Kłosa Łysa Góra 6:0. W następnej rundzie zmierzy się z czwartoligowym Sokołem Borzęcin.

Ostatnie trzy spotkania Pagenu Gnojnik:
Olimpia Bucze – Pagen Gnojnik 2:0
Pagen Gnojnik – Olimpia Kąty 1:4
Dunajec Zakliczyn – Pagen Gnojnik 0:3

Podopieczni Marcina Manelskiego po ubiegłotygodniowej porażce z Polanem, tracą już siedem oczek do lidera z Żabna. Chcąc uniknąć zwiększenia strat „Piwosze” sobotnie spotkanie muszą wygrać. Z pewnością nie pomoże im w tym Dawid Lizak, który musi pauzować za czerwoną kartkę jaką ujrzał w ostatnim meczu. W dalszym ciągu zagrożony występem w kolejnym pojedynku jest Tomasz Gałka, który nadal ma na swoim koncie trzy żółte kartoniki. Po ostatnim meczu dołączył do niego Mateusz Stolarz.

Sobotnie spotkanie na pewno będzie wyjątkowe dla Tomasza Grzyba, który zasilił szeregi Okocimskiego przechodząc właśnie z Gnojnika. W barwach Pagenu grał nieprzerwanie przez 9 lat.

Ostatnie trzy spotkania Okocimskiego Brzesko:
Okocimski KS Brzesko – Polan Żabno 1:2
Rylovia Rylowa – Okocimski KS Brzesko 0:0
Okocimski KS Brzesko – Strażak Mokrzyska 3:0

12. kolejka:

29 października godz. 14:00 Strażak Mokrzyska – Górnik Siedlec
29 października godz. 14:00 Polan Żabno – Naprzód Sobolów
29 października godz. 14:00 Pagen Gnojnik – Okocimski KS Brzesko
29 października godz. 14:00 Orzeł Dębno – Olimpia Bucze

30 października godz. 13:00 Dunajec Mikołajowice – Olimpia Wojnicz
30 października godz. 13:00 Rylovia Rylowa – Radłovia Radłów
30 października godz. 13:00 Dunajec Zakliczyn – Olimpia Kąty

Komentarze