23 października 2016

3. miejsce rocznika 2005 w turnieju Ekstra Talent

Projekt Ekstra Talent, przygotowany przez Fundację Ekstraklasy i Ministerstwo Sportu i Turystyki, wystartował 10 października, a dobiegnie końca w przyszłą sobotę – w tym czasie przemierza Polskę, odwiedzając wszystkie kluby Lotto Ekstraklasy. W miniony piątek przyszedł czas na Cracovię. W imprezie zorganizowanej na obiektach przy ul. Wielickiej w Krakowie bardzo dobrze spisali się młodziki Okocimskiego z rocznika 2005. Podopieczni trenera Marka Małysy zajęli wysokie trzecie miejsce w stawce 16 drużyn.

ekstratalent_1
Drużyna Okocimskiego z rocznika 2005 / Fot. Sylwester Siudut

Młodzi adepci piłki przeszli w ośrodku treningowym Cracovii testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiej specyfikacji EUROFIT, które obejmują trzy rodzaje ćwiczeń: zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów i bieg wytrzymałościowy czyli tzw. bip-test. Niektórym młodym piłkarzom udało się osiągnąć naprawdę imponujące wyniki!

Wśród nich znalazł się zawodnik Okocimskiego Szymon Mida, który nie miał sobie równych w biegu wytrzymałościowym.

ekstratalent_2
Szymon Mida zwyciężył w biegu wytrzymałościowym / Fot. Sylwester Siudut

Dzieci rywalizowały również w turnieju piłkarskim. Wzięło w nim udział 16 drużyn, z czego 6 ekip Cracovii. Zespoły grały spotkania w 4 grupach i po zaciętej walce do półfinałów awansowały dwie drużyny Cracovii – rocznik 2005 I i rocznik 2006 II, Milenium Skawina oraz Okocimski Brzesko. „Piwosze” dopiero w półfinale musieli uznać wyższość Cracovii 2005 I przegrywając pechowo po rzutach karnych. W finale w szranki stanęły Cracovia 2005 I i Milenium Skawina. Mecz nie rozstrzygnął się w regulaminowym czasie gry i ostatecznie po rzutach karnych triumfowała drużyna ze Skawiny. W spotkaniu o 3. miejsce Okocimski pewnie pokonał drugi zespół Cracovii z rocznika 2006.

Wyniki drużyny Okocimskiego:
Rozgrywki grupowe:
Okocimski – Cracovia 2005 III 4:0
Okocimski – Cracovia 2005 II 1:0
Okocimski – Prokocim 1:0

Ćwierćfinał:
Okocimski – Wiarusy Igołomia 1:0

Półfinał:
Okocimski – Cracovia 2005 I 0:0 (porażka w rzutach karnych)

Mecz o 3. miejsce:
Okocimski – Cracovia 2006 II 4:0

Okocimski wystąpił w następującym składzie: Michał Siudut, Szymon Mida, Igor Uryga, Konrad Augustyn, Marcel Kubala, Kamil Marecik, Dawid Poliszak, Mikołaj Jędrzejczyk, Kacper Pasula, Eryk Policht, Dawid Barnaś, Kacper Majda. Trener: Marek Małysa.

– Projekt Ekstra Talent, który mieliśmy dziś okazję współorganizować, naprawdę wypalił. Bardzo się cieszymy, że w czwórce najlepszych drużyn były dwie Cracovii, choć oczywiście nie to było najważniejsze. Takie projekty jak dzisiejszy Ekstra Talent czy ostatnia Akademia Klasy Ekstra to super sprawa, bardzo więc liczymy na to, że w przyszłości przyjdzie czas na kolejne. Świetnie patrzy się na radość, która towarzyszy dzieciakom podczas meczów, które zawsze obfitują w mnóstwo emocji – mówi dyrektor Cracovia Kids Robert Kasperczyk.

Fotogaleria nr 1 – Sylwester Siudut

Fotogaleria nr 2 – Sylwester Siudut

Fotogaleria nr 3 – Sylwester Siudut

źródło: własne / Cracovia

Komentarze