20 października 2016

W sobotę mecz na szczycie. Do Brzeska przyjeżdża lider

W najbliższy weekend kibiców czeka mecz na szczycie grupy I tarnowskiej klasy okręgowej. Do Brzeska przyjedzie bowiem lider rozgrywek, drużyna Polanu Żabno. Sobotni pojedynek dwóch najlepszych ekip V ligi rozpocznie się o godzinie 15.

Fragment meczu Okocimski - Polan Żabno z rundy jesiennej sezonu 2003/04 / Fot. Maciej Pytka
Fragment meczu Okocimski – Polan Żabno z rundy jesiennej sezonu 2003/04 / Fot. Maciej Pytka

Zespół z Żabna to spadkowicz z IV ligi. Głównym celem podopiecznych trenera Piotra Brożka jest powrót na ten szczebel rozgrywkowy. Polan doskonale zaczął tegoroczne zmagania w klasie okręgowej zwyciężając pierwsze 7 kolejek. Dopiero gracze Dunajca Zakliczyn niespodziewanie znaleźli sposób na graczy z Żabna wygrywając na ich stadionie 2:1. Tydzień później zawodnicy Polanu musieli przyjąć kolejny cios w postaci porażki z Olimpią Kąty, również w stosunku 1:2. Dopiero w ostatniej kolejce żabnianie zrehabilitowali się za wcześniejsze niepowodzenia gromiąc u siebie Olimpię Bucze aż 4:0. Po 10 seriach spotkań Polan znajduje się na czele tabeli mając w swym dorobku 24 punkty. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny z Żabna jest Bartłomiej Motyka, zdobywca 6 bramek.

Ostatnie trzy spotkania Polanu Żabno:
Polan Żabno – Olimpia Bucze 4:0
Olimpia Kąty – Polan Żabno 2:1
Polan Żabno – Dunajec Zakliczyn 1:2

Gdyby nie strata punktów po remisie „Piwoszy” w Rylowej 0:0, to różnica między Polanem a Okocimskim wynosiłaby zaledwie 2 „oczka”, a tak podopieczni trenera Marcina Manelskiego tracą do rywali 4 punkty. Warto jednak dodać, że OKS pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w lidze. Inna sprawa, że zawodnicy z Brzeska jak żadna inna drużyna zanotowali aż 5 remisów.

Ostatnie trzy spotkania Okocimskiego Brzesko:
Rylovia Rylowa – Okocimski KS Brzesko 0:0
Okocimski KS Brzesko – Strażak Mokrzyska 3:0
Olimpia Wojnicz – Okocimski KS Brzesko 0:0

Sobotni mecz będzie pierwszym od dawna starciem Okocimskiego z Polanem. Ostatni raz obie ekipy spotkały się ze sobą w sezonie 2004/05 w finale Pucharu Polski na szczeblu tarnowskim, który to finał pewnie wygrali zawodnicy z Brzeska aż 5:1 (3 bramki Krzysztofa Paleja oraz trafienia Sławomira Jagły i Bogumiła Szafrańskiego). Ostatnie starcia ligowe odbyły się z kolei rok wcześniej, w sezonie 2003/04 na szczeblu IV ligi. W obu góra byli gracze OKS-u wygrywając odpowiednio 2:1 u siebie (bramki Roberta Sakowicza i Sławomira Jagly) oraz 3:2 w Żabnie (2 gole Rafała Bryla oraz bramka Daniela Sachy).

Zestaw par 11 kolejki:
Okocimski KS Brzesko – Polan Żabno 22 października, 15:00
Naprzód Sobolów – Rylovia Rylowa 22 października, 15:00
Górnik Siedlec – Olimpia Wojnicz 22 października, 15:00

Dunajec Zakliczyn – Dunajec Mikołajowice 23 października, 14:00
Olimpia Kąty – Orzeł Dębno 23 października, 14:30
Olimpia Bucze – Pagen Gnojnik 23 października, 14:30
Radłovia Radłów – Strażak Mokrzyska 23 października, 14:30

Komentarze