22 września 2016

Podtrzymać zwycięską passe

Przed zespołem Okocimskiego Brzesko kolejna szansa na zdobycie kompletu punktów. W ramach 7. kolejki podopieczni Marcina Manelskiego podejmą na własnym stadionie Górnika Siedlec. Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godzinę 16:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

oboks
W sobotę Okocimskim stanie przed kolejną szansą zdobycia trzech punktów. Fot Dawid Zachara

Górnik Siedlec to beniaminek ligi okręgowej, dla którego gra na tym szczeblu rozgrywkowym jest niewątpliwie największym sukcesem w historii klubu. Do tej pory klub z ziemi bocheńskiej rywalizował głównie w A lub B klasie. W poprzednim sezonie Górnicy zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu w A klasie mając tylko jednopunktową przewagę nad drugą Borkowianką Borek, która miała na swoim koncie 59 punktów.
Ekipa z Siedlca zajmuje obecnie szóstą pozycje w tabeli mając na swoim koncie osiem punktów. W ostatniej kolejce zawodnicy Wojciecha Stańczyka bezbramkowo zremisowali z Olimpią Bucze. Zespół Górnika nie poradził sobie w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie w II rundzie nie sprostał A-klasowej Szreniawie Nowy Wiśnicz ulegając jej 2:3.

Górnicy mają również zaskakujący bilans bramkowy. Na pięć rozegranych spotkań stracili zaledwie dwie bramki, strzelając przy tym tylko jednego gola więcej.

Ostatnie trzy spotkania Górnika Siedlec:
V liga: Górnik Siedlec – Olimpia Bucze 0:0
V liga: Górnik Siedlec – Dunajec Zakliczyn 0:0
PP: Szreniawa Nowy Wiśnicz – Górnik Siedlec 3:2

„Piwosze” z pewnością będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska i odnieść kolejne zwycięstwo podtrzymując tym samym serie spotkań bez porażki. Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce Okocimski pewnie pokonał Radłovię Radłów 3:1 i nadal zajmuje trzecią lokatę w tabeli tracąc do lidera sześć punkty.

Ostatnie trzy spotkania Okocimskiego:
Radłovia Radłów – Okocimski KS Brzesko 1:3
Okocimski KS Brzesko – Naprzód Sobolów 2:1
Dunajec Mikołajowice – Okocimski KS Brzesko 0:0

7. kolejka:

24 września godz. 16:00 Pagen Gnojnik – Dunajec Mikołajowice
24 września godz. 16:00 Orzeł Dębno – MLKS Żabno
24 września godz. 16:00 Okocimski KS Brzesko – Górnik Siedlec

25 września godz. 16:00 Dunajec Zakliczyn Rylovia Rylowa
25 września godz. 16:00 Olimpia Kąty – Strażak Mokrzyska
25 września godz. 16:00 Naprzód Sobolów – Radłovia Radłów

20 listopada godz. 12:00 Olimpia Bucze – Olimpia Wojnicz

Komentarze