16 września 2016

O punkty z beniaminkiem

W ramach 6. kolejki ligi okręgowej zespół Marcina Manelskiego wybierze się do Radłowa, gdzie w najbliższą niedzielę zmierzy się z miejscową Radłovią. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 16:00.

oks-naprzod2
Oby więcej takich sytuacji było w Radłowie. Fot. Dawid Zachara.

Radłovia Radłów to beniaminek ligi okręgowej, do której zawodnicy wracają po sześciu latach nieobecności. Awans zapewnili sobie z drugiego miejsca mając na swoim koncie 65 punktów. Spotkanie to będzie tym bardziej ciekawe gdyż różnica punktowa między obiema ekipami wynosi zaledwie jedno „oczko”. Do tej pory „biało-niebiescy” uzbierali na swoim koncie osiem punktów co daje im wysokie czwarte miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce Radłovia zremisowała w meczu wyjazdowym z Olimpią Bucze 2:2, tracąc bramkę i zarazem cenne trzy punkty w 88 minucie meczu.
Podopieczni Krzysztofa Paleja nie poradzili sobie również w meczu III rundy Pucharu Polski, gdzie mimo prowadzenia ostatecznie ulegli 1:2 Dąbrovii Dąbrowa Tarnowskiej.

Warto zaznaczyć, że wyżej wymieniony szkoleniowiec to bardzo dobrze znany brzeskiej publiczności były zawodnik Okocimskiego, który w latach 2003-2006 reprezentował biało-zielone barwy.

Ostatnie trzy spotkania Radłovi Radłów:
V liga: Radłovia Radłów  – Olimpia Kąty 2:2
PP: Radłovia Radłów – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 1:2
V Liga: Olimpia Bucze – Radłovia Radłów 2:2

Okocimski KS Brzesko po wygranej w ostatniej kolejce będzie chciał iść za ciosem i zdobyć kolejne ważne punkty. Pomóc w tym ma Jarosław Święch, który wraca do składu po ubiegłotygodniowej nieobecności. W dalszym ciągu na swoje poczynania będzie musiał uważać Tomasz Gałka, który ma na swoim koncie trzy żółte kartki.

Ostatnie trzy spotkania Okocimskiego:
Okocimski KS Brzesko – Naprzód Sobolów 2:1
Dunajec Mikołajowice – Okocimski KS Brzesko 0:0
Olimpia Bucze – Okocimski KS Brzesko 1:1

6. kolejka ligi okręgowej:
17 września godz. 16:00 Górnik Siedlec – Olimpia Bucze

18 września godz. 16:00 Dunajec Mikołajowice – Naprzód Sobolów
18 września godz. 16:00 Radłovia Radłów – Okocimski KS Brzesko
18 września godz. 16:00 Olimpia Wojnicz – Olimpia Kąty
18 września godz. 16:00 Strażak Mokrzyska – Dunajec Zakliczyn
18 września godz. 16:00 Rylovia Rylowa – Orzeł Dębno
18 września godz. 16:00 MLKS Żabno – Pagen Gnojnik

Komentarze