8 września 2016

Zakończyć serię remisów

Przed nami drugie w tym sezonie domowe spotkanie Okocimskiego KS Brzesko. W 5. kolejce zespół Marcina Manelskiego zmierzy się z ekipą Naprzodu Sobolów. Początek sobotniego meczu wyznaczono na godzinę 16.00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

nap-oks

Trzy rozegrane spotkania i sześć zdobytych punktów to dorobek zespołu z Sobolowa, który zajmuję piąte miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce zespół Stanisława Jachyma pokonał na własnym terenie Olimpię Bucze 2:0. Naprzód nie miał za to udanego startu w rozgrywkach ligi okręgowej. Na inauguracje sezonu ponieśli sromotną klęskę w Dębnie, gdzie przegrali z miejscowym Orłem aż 4:0.

Zawodnicy z Sobolowa w dalszym ciągu biorą udział w rozgrywkach Pucharu Polski. W II rundzie podejmowali Beskid Żegocina, z którymi zremisowali 4:4. Aby wyłonić zwycięzce potrzebna była seria rzutów karnych, w których lepszy okazał się Naprzód wygrywając 9:8.

Ostatnie trzy spotkania Naprzodu Sobolów:
Liga: Naprzód Sobolów – Dunajec Zakliczyn 4:1
PP: Beskid Żegocina  – Naprzód Sobolów 4:4 k.8-9
Liga: Naprzód Sobolów – Olimpia Bucze 2:0

Zespół Okocimskiego KS Brzesko w ostatniej kolejce musiał po raz kolejny podzielić się punktami remisując tym razem z Dunajcem Mikołajowice 0:0. Był to już trzeci z rzędu remis jaki zanotowała drużyna Marcina Manelskiego.
W sobotnim spotkaniu szczególną uwagę na swoje boiskowe poczynania będzie musiał uważać Tomasz Gałka. Napastnik „Piwoszy” ma bowiem na swoim koncie już trzy żółte kartki i kolejny kartonik wykluczy go z następnego spotkania. Dobrą wiadomością jest za to fakt, że w kadrze meczowej powinien pojawić się ostatni nabytek Okocimskiego Grzegorz Baran.

Ostatnie trzy spotkania Okocimskiego:
Dunajec Mikołajowice – Okocimski KS Brzesko 0:0
Olimpia Bucze – Okocimski KS Brzesko 1:1
Okocimski KS Brzesko – Olimpia Kąty 2:2

Okocimski KS chcąc odrobić starty jakie ma do lidera z Żabna musi sobotnie spotkanie wygrać. Różnica między obiema ekipami wynosi już sześć punktów.

5. Kolejka:
10 września godz. 17:00 LKS Gnojnik – Rylovia Rylowa
10 września godz. 17:00 Orzeł Dębno – Strażak Mokrzyska
10 września godz. 17:00 Olimpia Bucze – Radłovia Radłów
10 września godz. 16:00 Okocimski KS Brzesko – Naprzód Sobolów

11 września godz. 17:00 MLKS Żabno – Dunajec Mikołajowice
11 września godz. 17:00 Dunajec Zakliczyn – Olimpia Wojnicz

13 listopada godz. 13:00 Olimpia Kąty – Górnik Siedlec

Komentarze