19 lipca 2016

Tarnovia Tarnów pierwszym sparingpartnerem

Już w najbliższą sobotę tj. 23 lipca zespół Okocimskiego Brzesko rozegra swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Rywalem „Piwoszy” będzie Tarnovia Tarnów. Początek spotkania o godzinie 13:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Tarnovia Tarnów to świeżo upieczony beniaminek czwartej ligi do której wraca po jedenastu latach nieobecności. Ostatni sezon gry Tarnowian na tym szczeblu rozgrywkowym to 2005/2006, w którym zajął dziesiąte miejsce w tabeli. Sezon ten był również ostatnim, w którym obie ekipy spotkały się na ligowych boiskach.

Ostatni sezon był niezwykle udany w wykonaniu Tarnovii Tarnów. Na 26 rozegranych spotkań „biało-czerwoni” tylko raz musieli uznać wyższość rywala, dwukrotnie również dzielili się punktami i aż 23 razy odnosili zwycięstwa. Drużyna Wojciecha Gucwy traciła również najmniej bramek – zaledwie 14.

Sukcesy odniosła również w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu TOZPN gdzie dotarła to finału, w którym jednak musiała uznać wyższość tarnowskiej Unii 0:4.

Komentarze