3 czerwca 2016

Ligowe ostatki

To już ostatnie spotkanie w lidze okręgowej jakie zawodnicy Okocimskiego rozegrają w tym sezonie. Ich rywalem będzie Olimpia Kąty, a początek spotkania wyznaczono na sobotę 4 czerwca o godzinie 18:00 w Kątach.

W tej sytuacji sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Sławomira Jagłę / Fot. Maciej Pytka
W tej sytuacji sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Sławomira Jagłę / Fot. Maciej Pytka

Pojedynki z ekipą z Kąt na pewno nie należą do łatwych. Okocimski w tym sezonie przekonał się już o tym dwukrotnie remisując najpierw w meczu ligowym, a później także remisując w meczu Pucharu Polski, który „Piwosze” ostatecznie przegrali po rzutach karnych. Podopieczni Andrzeja Maciasia mogą być pewni swojego utrzymania w lidze, lecz o wyższe cele niż szóste miejsce nie ma mowy. Obecnie zawodnicy Olimpii Kąty znajdują się na siódmym miejscu z dorobkiem 41 punktów.

Bez wątpienia największą bolączką „biało-niebieskich” jest gra w strefie obronnej. Do tej pory stracili aż 52 gole strzelając zaledwie jedną bramkę więcej. Lepiej za to radzą sobie w meczach przed własną publicznością zwyciężając osiem z dwunastu spotkań. W ostatniej kolejce Olimpijczycy ulegli beniaminkowi z Bucza 2:1.

Zespół Okocimskiego mimo ostatniej kolejki ma dalej o co walczyć. „Piwosze” chcą za wszelką cenę utrzymać obecne miejsce w tabeli i zakończyć rozgrywki na drugim miejscu. Jednak o tytuł wicemistrza będzie walczył również LKS Pagen, który w swoim meczu zmierzy się z liderem z Jadownik.

Komentarze