23 maja 2016

Powtórzyć wynik z jesieni

Okocimski Brzesko już w najbliższą środę powalczy o ligowe punkty, a ich rywalem będzie Orzeł Dębno. Początek spotkanie zaplanowano na 25 maja o godzinie 18:00 w Dębnie.

Przy piłce zdobywca dwóch goli dla rezerw Wojciech Dziadzio / Fot. Maciej Pytka
Przy piłce zdobywca dwóch goli dla rezerw Wojciech Dziadzio / Fot. Maciej Pytka

Orzeł Dębno do tej pory uzbierał 21 punktów (5 zwycięstw, 6 remisów oraz 12 porażek) co daje im dopiero jedenastą lokatę w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce zespół Sebastiana Grenia nie dał rady Olimpii Bucze, z którą przegrał 3:1. Spotkanie to było ich trzecim starciem z rzędu,  w którym nie zdołali odnieść zwycięstwa. Warto zaznaczyć, że zawodnicy z Dębna lepiej radzą sobie w meczach wyjazdowych niż w spotkaniach przed własną publicznością. Na własnym terenie uzbierali zaledwie osiem oczek przegrywając przy tym siedmiokrotnie.

Niewątpliwie największym sukcesem drużyny z Dębna jest zajęcie czwartego miejsca w IV lidze w sezonie 2005/2006. W zespole występowali również zawodnicy związani z brzeskim klubem m.in. Daniel Policht oraz Robert Sakowicz.

Okocimski po przegranej z LKS’em Gnojnik będzie nadal walczył o utrzymanie drugiej lokaty. W tym ma pomóc najskuteczniejszy strzelec zespołu Tomasz Gałka, który wraca do składu po przymusowej pauzie za nadmiar żółtych kartek.

W rundzie jesiennej w meczu między obiema ekipami bez wątpienie lepsi okazali się „biało-zieloni”, którzy po dwóch bramkach Wojciecha Dziadzio oraz  jednym trafieniu Tarasa Jaworśkyjego pokonali Orła 3:0.

Komentarze