15 maja 2016

Podział punktów w Rylowej

Podziałem punktów zakończył się pojedynek Okocimskiego Brzesko z Rylovią Rylowa. Kibice, którzy pofatygowali się na obiekt w Rylowej zobaczyli dwie bramki a ich autorami byli: Jakub Baran oraz Tomasz Wojewoda.

Podziałem punktów zakończył się mecz w Rylowej. Foto Dawid Zachara.
Podziałem punktów zakończył się mecz w Rylowej. Foto Dawid Zachara.

Rylovia Rylowa – Okocimski KS II Brzesko 1:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Wojewoda 7 – Jakub Baran 5.

Żółte kartki: Arkadiusz Ostrowski – Krzysztof Sikora, Tomasz Gałka, Andrzej Ryglowski.
Czerwona kartka: Tomasz Gałka 80 (druga żółta).
Widzów: 100.

Rylovia: Karol Baran – Norbert Ostrowski, Krystian Hebda, Piotr Stawarz, Michał Motylski – Dawid Gofron, Arkadiusz Ostrowski (89 Dawid Piątek), Jakub Łucarz (76 Maciej Bieniek), Tomasz Wojewoda (32 Albert Cieśla) – Dawid Smęda, Albert Skrzyński.

Okocimski II: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Tomasz Florek, Arkadiusz Goryczka, Andrzej Ryglowski – Jakub Baran, Krzysztof Sikora, Tomasz Gałka, Michał Zydroń, Szymon Kołodziej (76 Konrad Słowik) – Dawid Lizak.

Zespół Okocimskiego do spotkania z trzecią Rylovią Rylowa wystąpił w mocno okrojonym składzie. W zespole Leszka Kraczkiewicza zabrakło m.in. Sławomira Jagły i Piotra Kity, którzy zmagają się z kontuzjami. W meczu nie wystąpili również Igor Łanocha, Mateusz Stolarz oraz Kamil Socha.

Mimo okrojonego składu to „Piwosze” zdołali pierwsi objąć prowadzenie za sprawą Jakuba Baran, który wykorzystał podanie Tomasza Gałki i w piątej minucie meczu nie dał szans bramkarzowi Rylovii. Radość Okocimskiego nie trwała jednak długo, bowiem już dwie minuty później do wyrównania doprowadził Tomasz Wojewoda, który strzałem w długi róg pokonał Karola Jurkiewicza. Chwile później swojej szansy szukał Arkadiusz Ostrowski, lecz jego strzał przeszedł tuż obok bramki Okocimskiego. W odpowiedzi swoich sił spróbował Dawid Lizak, lecz podobnie jak rywal posłał futbolówkę obok bramki. Kolejną szanse na zdobycie gola miał Dawid Smęda. Zawodnik Rylovi oddał mocny strzał, który udało się zablokować Andrzejowi Ryglowskiemu.
W pierwszej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli podopieczni Piotra Stawarza, którzy częściej stwarzali sobie okazje strzelecki. Jedną z nich miał Albert Skrzyński , który był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców, lecz lepszy okazał się bramkarz Okocimskiego.

W drugiej połowie znacznie lepiej spisywał się zespół z Brzeska. Tym razem to podopieczni Leszka Kraczkiewicza stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych. Niestety ich próby kończyły się albo niecelnym strzałem albo pewną interwencją Karola Baran. Mimo to szanse na strzelenie bramki mieli również gospodarze spotkania, którzy zagrażali bramce Karola Jurkiewicza głownie po stałych fragmentach gry. W wygraniu meczu nie pomogła im nawet sytuacja z 80 minuty kiedy Tomasz Gałka dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Okocimski Brzesko dopisuje do swojego konta jeden punkt. Za tydzień „Piwoszy” czeka kolejny ciężki mecz, w którym zmierzą się z co raz lepiej spisującym się LKS’em Pagen.

 

Komentarze